Посольство України в Республіці Хорватія

Представники Державної служби України з надзвичайних ситуацій беруть участь у масштабних польових навчаннях “Боснія і Герцоговина 2017” у місті Тузла

25 вересня 2017, 16:18

Представники Державної служби України з надзвичайних ситуацій беруть участь  у масштабних польових навчаннях “Боснія і Герцоговина 2017” у місті Тузла, організованих Євроатлантичним координаційним центром реагування на катастрофи (EADRCC) та Міністерством безпеки Боснії і Герцеговини.

Понад 1200 учасників з 34-х країн-членів НАТО та країн партнерів прибули до міста Тузла, аби впродовж 25-29 вересня продемонструвати свої можливості та здатність щодо ефективної роботи під час надзвичайних ситуацій.

Всього у навчаннях візьмуть участь рятувальні команди з 19 країн-членів Альянсу та країн-партнерів з потенціалом реагування на катастрофи. Крім того, ще 15 країн делегували своїх представників та тренувальний персонал для участі у заході в якості спостерігачів.

Команда українських рятувальників, які беруть участь у відпрацюваннях складається з 31 чоловіки особового складу, а саме: 27 чоловік з пошуково-рятувальної групи, 3 фахівці з групи керівництва навчань та один наглядач. Крім того, до Боснії і Герцоговини від української сторони прибули також 9 одиниць автомобільної техніки.

За задумом навчань, командам-учасницям необхідно відпрацювати сценарій ліквідації надзвичайної ситуації, спричиненої повінню та землетрусом, пов'язаних з характерними для Боснії і Герцоговини геологічними та екологічними проблемами. Зауважимо, що подібний сценарій для країни є вкрай актуальним, адже у 2014 році велика частина Боснії та Герцеговини була зруйнована внаслідок масштабних зсувів та повені. Тоді підтримку населенню надавали понад 40 країн та декілька міжнародних організацій. І в цьому році - вперше, на прохання Міністерства безпеки Боснії та Герцеговини, спільно з силами НАТО, в країні відбудуться міжнародні навчання щодо реагування на природні катастрофи.