У зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації в Республіці Хорватія 10 липня 2020 року Інститут охорони здоров’я Хорватії прийняв рішення про введення обов’язкової 14-денної самоізоляції для осіб, у тому числі для громадян України, яким дозволено в’їзд в Хорватію.
В’їзд в Хорватію дозволено таким категоріям громадян:
1. Громадяни ЄС (незалежно від місця проживання), Шенгенського простору та держав, приєднаних до Шенгенського простору, а також члени їхніх родин та громадяни третіх країн, які мають довготривалий дозвіл на проживання на підставі Директиви Ради 2003/109 / EZ від 25 листопада 2003 р. про статус громадян третіх країн з довготривалими дозволом на проживання та особам, які мають право на проживання на підставі інших директив ЄС або національного права, або які мають довготривалі національні візи;
2а. - медичні працівники, медичні науковці та співробітники, спеціалісти з догляду за особами похилого віку та особи, які потребують термінового медичного лікування;
2b. – робітники, чия робота пов’язана з перетином кордону;
2c. – перевізники товару та інші транспортні працівники в тій мірі, яка є необхідною;
2d. - дипломати, поліцейські службовці, що виконують свої обов’язки, групи Цивільного захисту, співробітники міжнародних організацій та міжнародні воєнні особи під час виконання своїх обов’язків;
2е. – подорожуючі транзитом;
2f. - особи, які подорожують з туристичною чи іншою діловою метою, або які мають інший економічний інтерес, та особи, які подорожують з метою навчання;
2g. - особи, які подорожують через невідкладні особисті причини (напр., власники нерухомості в Республіці Хорватія), або мають іншу невідкладну особисту причину.
Вказівки щодо медичного нагляду над особами, які в’їжджають до Республіки Хорватія з третіх країн:
а) для всіх осіб, які в’їжджають до Республіки Хорватія з третіх країн, з врахуванням винятків щодо заборони перетину кордону, зазначених в п.2g, обов’язковим є медичний нагляд з 14-денним карантином/самоізоляцією.
Карантин/самоізоляція може бути скорочений до 7 днів, якщо особа за власні кошти через сім днів після прибуття в Хорватію здасть забір матеріалу з носа і горла та отримає негативний результат ПЛР тесту на SARS-CoV-2;
b) Обов’язок самоізоляції для осіб, які в’їжджають до Республіки Хорватія з третіх країн, не стосується осіб з пп. 2a, 2b, 2c, 2d, а також:
2е. подорожуючих транзитом:
Для подорожуючих транзитом прикордонна поліція після того, як їм дозволять в’їзд, перевірить, чи залишали вони територію Республіки Хорватія впродовж 12 годин.
Зазначене правило можливо застосувати лише, якщо виїзд з Хорватії відбувається в сусідню державу, яка дозволить особі в’їзд;
2f. – особи, які в’їджають до Республіки Хорватія з туристичною метою, або з іншою діловою метою, або які мають інший економічний інтерес, та особи які подорожують заради навчання.
Ці особи можуть в’їхати до Хорватії без обов’язкової самоізоляції, за умови пред’явлення негативного результату ПЛР-тесту забору матеріалу з носа та горла на SARS-CoV-2, який є не давніший, ніж 48 годин (рахуючи від часу взяття забору до прибуття на прикордонний перехід), або з обов’язком 14-денного карантину/самоізоляції, якщо вони не мають зазначеного негативного результату ПЛР-тесту.
Особи, які в’їжджають в Хорватію без обов’язку самоізоляції, повинні у перші два тижні перебування в Хорватії дотримуватись таких заходів:
• впродовж перших 14 днів від в’їзду до Республіки Хорватія вихід з приміщення обмежується лише на виконання роботи, якщо мова йде про ділову причину в’їзду в Республіку Хорватія, здійснення необхідної діяльності з постійним посиленим дотриманням гігієнічних заходів.
• Під час необхідних виходів за межі приміщення рекомендується використовувати маску або покриття для носа і рота, дотримуватись фізичної дистанції від інших осіб (мінімум 1,5 метра) і здійснювати гігієну рук.
• Руки якомога частіше мити теплою водою та милом і/або використовувати дезінфекційний засіб для рук, який потрібно добре втерти в долоні. Уникати контакту з обличчям, ротом, носом та очима.
• Уникати використання громадського транспорту. У громадському транспорті бажано, щоб особа перебувала одна або виключно з особами, з якими вона розділяє спільне місце проживання.
• Потрібно на постійній основі уникати збору групами.
• Під час ділових зустрічей слід зустрічатись з якомога меншою кількістю осіб, забезпечити фізичну відстань 1,5 метра та доступність дезінфекційних засобів, і уникати непотрібних зустрічей.
• Послуги оплати здійснюються безготівковим картковим способом або он-лайн послугою.
• Щоранку потрібно заміряти температуру тіла, якщо вона вища ніж 37,2 0С, необхідно повторити вимірювання через 10 хвилин, якщо температура знову вища ніж 37,2 0С, потрібно залишитись вдома/у приміщенні і звернутись до лікаря в туристичний або COVID кабінет, або до територіально відповідального епідеміолога.
• У випадку виникнення симптомів гострої респіраторної інфекції (кашель, біль у горлі, підвищена температура тіла, коротке дихання/ускладнення дихання або втрата нюху), потрібно залишитись вдома/в приміщенні, і звернутись до лікаря в туристичний або COVID кабінет, або територіально відповідального епідеміолога.
• У випадку раптового виникнення тяжких, небезпечних для життя симптомів, особа звертається до відповідної служби швидкої медичної допомоги на тел. 194.