Посольство України в Республіці Хорватія

Київ 00:31

В Загребі відбулась урочиста церемонія відкриття пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку.

21 травня 2015, 14:33

Сьогодні, 21 травня 2015 року у хорватській столиці – місті Загреб урочисто відкрито пам’ятник великому українському поетові – духовному батьку української нації Тарасу Григоровичу Шевченку.

Встановити в Хорватії пам’ятник Великому Кобзарю вдалося завдяки спільній роботі Української громади Республіки Хорватія, Посольства України та Мерії міста Загреб. 

На урочистому заході відкриття пам’ятника були присутні Посол України в Республіці Хорватія Олександр Левченко, Мер міста Загреб Мілан Бандич, уповноважений Президента РХ Антун Керстулович Опара, уповноважений Голови Хорватського Сабору (парламенту) – Керівник Міжпарламентської  групи дружби з Україною Гордана Собол, Голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Ратушний, заступник Міністра культури Хорватії Ален Каймович, керівники та члени українських та русинських організацій Хорватії та Боснії і Герцеговини, представники хорватської громадськості та керівники дипломатичний місій, акредитованих в Хорватії.     

Автором пам’ятника є український скульптор, член Спілки художників України Костянтин Добрянський (він же – автор пам’ятника І.Франку в хорватському м.Ліпік, який був відкритий за ініціативи Посольства України в Хорватії у 2011 році).

Урочисту церемонію відкриття пам’ятника Т.Г.Шевченку широко висвітлювали засоби масової інформації Хорватії

Останні новини

Пам’ятка щодо повторного голосування з чергових виборів Президента України | 18 квітня, 11:12

Шановні громадяни України! Відповідно до постанови Центральної виборчої комісії від 07.04.2019 № 759 повторне голосування з чергових виборів Президента України відбудеться в неділю 21 квітня 2019 р. На території Республіки Хорватія на закордонній виборчій дільниці №900104, за адресою: м.Загреб, вул.Вочарська, 52 можна буде проголосувати з 8:00 до 20:00 год за місцевим часом.