• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Hrvatski
  • Стара версія
Поради подорожуючим
Опубліковано 28 квітня 2020 року о 16:39

Режим в’їзду до Республіки Хорватія:

Безвізовий (до 90 днів протягом 180 днів) – для власників біометричних паспортів громадянина України для виїзду за кордондипломатичних та службових паспортів.

Візовий – для власників паспортів громадянина України для виїзду за кордон.

Для отримання хорватської візи необхідно звертатися до Посольства Республіки Хорватія в Україні (адреса: вул. Січових Стрільців 51/50, 01901 Київ; тел. +380444862122, +380444898750; електронна пошта[email protected]; вебсторінка: http://ua.mfa.hr/ua/).

Водночас, у разі наявності діючої дво- або багаторазової шенгенської візи «С», довготермінової візи «Д» або дозволу на перебування, виданого будь-якою країною Шенгенської зони, можна вїжджати на територію Хорватії без додаткового оформлення хорватської візи. На момент залишення території Хорватії зазначені вище шенгенські візи/дозвіл мають бути чинними.

Норми достатнього фінансового забезпечення іноземців для в’їзду в Хорватію 

Іноземці повинні мати кошти в розмірі 70 євро з розрахунку на день перебування на території РХ. У випадку наявності у іноземця листа – гарантії від громадянина РХ або особи, яка має дозвіл на проживання в Хорватії, а також при наявності туристичного ваучера чи подібного документа, сума складатиме 30 євро на день. 

Митні правила 

Митні правила ввезення товарів іноземцями на територію Хорватії приведені до норм ЄС. 

Товари, які ввозяться на територію Хорватії з країни, яка не є членом ЄС, та підлягають декларуванню (принаймні в усній формі):

1. Що використовуються не для особистих потреб, а для продажу.

2. Придбані не на території ЄС з перевищенням встановлених лімітів на ввезення тютюну, алкоголю і алкогольних напоїв, предметів парфумерії, кави, чаю, ліків та інших предметів, що становлять товарну партію та перевищують суму, на яку дозволяється ввозити товари.

3. Товари, на ввезення яких існує заборона або обмеження (наркотичні, психотропні засоби).

За ввезення товарів в країну стягується мито та інші податки, наприклад, акциз (на пиво, алкоголь, сигарети), податок з обороту.

З предметів, що становлять нетоварну партію, мито не стягується, якщо вони призначені для власного (некомерційного) користування і перевозяться в особистому багажу.

Категорії товарів, які звільняються від мита, якщо ввозяться у таких максимальних кількостях: 

1. Тютюнові вироби (на особу віком не молодше 17 років):

  • 200 цигарок (лише повітряним шляхом; при в’їзді до Хорватії через інші країни, діють митні правила транзитних країн) або
  • 100 сигарелл або
  • 50 сигар або
  • 250 грам тютюну. 

2. Алкоголь та алкогольні напої (на особу віком не молодше 17 років):

  • 1 л. дистильованих напоїв та спиртних напоїв з вмістом алкоголю понад 22%, неденатурований етиловий спирт міцністю понад 80% або
  • 2 л. алкоголю та алкогольних напої з вмістом алкоголю 22% і менше або
  • 4 л. нешипучих вин, а також
  • 16 л. пива.

3. Ліки у відповідних кількостях для власного споживання у подорожі (з розрахунку до споживання терміном не більше місяця, при наявності відповідних медичних довідок - історія хвороби, підтвердження лікаря)

4. Ввезення зброї та боєприпасів через державний кордон дозволяється лише за умови завчасного повідомлення прикордонної поліції з наданням відповідної дозвільної документації на право володіння, користування, розпорядження та офіційний дозвіл прикордонної поліції на ввезення вказаних товарів. Вивезення зброї та боєприпасів здійснюється за аналогічними правилами.

5. Інші предмети звільняються від мита і податків, якщо їх вартість не перевищує встановлену межу.

6. Кошти у розмірі до 10 тис. євро.

Ветеринарні вимоги та фітосанітарні правила

При переміщенні через кордон домашніх тварин (собак, кішок) повинні бути виконані наступні умови:

  • наявність вживленого мікрочіпу;
  • у випадку, якщо мікрочіп не відповідає стандарту 11784 або 11785 ІСО, власник зобов'язаний надати документи, необхідні для зчитування мікрочіпа. У будь-який час повинна бути забезпечена можливість визначення ім’я та адреси власника тварини. Номер мікрочіпа має бути вказаний в паспорті або свідоцтві;
  • обов’язково має бути паспорт або сертифікат, виданий уповноваженим компетентним органом;
  • підтвердження про вакцинацію проти сказу.

Подорожі автомобілем

У Хорватії встановлено правосторонній рух транспортного засобу. 

З метою в’їзду на територію Хорватії власним автомобілем, на кордоні необхідно пред’явити реєстраційні документи на автомобіль, посвідчення водія (міжнародного зразка) та страховий поліс (зелену карту).

За проїзд автобанами Хорватії передбачена плата, розмір якої залежить від категорії транспортного засобу та протяжності відстані подорожі. Сплата здійснюється готівкою (в Євро або місцевою валютою – хорватськими кунами) та банківською карткою. Віньєтки в Хорватії не передбачені. Перед заїздом на кожний платний автобан розміщено таблицю, в якій вказується ціна проїзду в залежності від транспорту відповідної категорії та протяжності використання даного автошляху. При в’їзді, водій має взяти талон у оператора або натиснувши відповідну кнопку, а при виїзді з автобану надати талон оператору, сплатити відповідну суму та отримати квитанцію. У випадку втрати талону, сплачується максимальний тариф на проїзд даною автомагістраллю. З цінами на проїзд автобанами Хорватії можна ознайомитися на сайті http://hac.hr/en/toll-rates/pricelist.

Рекомендуємо проявляти уважність та обережність на хорватських автомагістралях та дотримуватись відповідного швидкісного режиму. Перед запланованою поїздкою Хорватією автомобілем радимо ознайомитися з актуальною інформацією щодо стану доріг на сторінці «хорватського автоклубу» https://www.hak.hr/info/stanje-na-cestama?lang=en#traffic-flow-and-road-conditions або завантажити відповідний мобільний додаток https://www.hak.hr/smartphone/hak, за допомогою якого, у разі надзвичайної ситуації, можна викликати допомогу.

Страхування 

Іноземці, які тимчасово перебувають на території Хорватії з туристичною або іншою метою, у разі необхідності, зможуть отримати медичну допомогу за наявності медичного страхового полісу або на платній основі.

Згідно із законодавством України громадяни при виїзді за кордон повинні бути застраховані задля гарантування відшкодування їм витрат, пов’язаних з надзвичайними обставинами під час перебування за кордоном. Наявність полісу медичного страхування може заощадити громадянам України гроші і час, якщо під час поїздки трапиться надзвичайна ситуація, та забезпечить отримання необхідної медичної допомоги. Рахунки за послуги хорватських лікарень без наявності полісу медичного страхування можуть сягати декілька тисяч євро, а медичне транспортування в Україну може коштувати ще дорожче.

Культурні, релігійні, побутові рекомендації

Під час перебування за кордоном кожний громадянин України зобов’язаний дотримуватися законодавства країни перебування. У Хорватії загальноприйнятими є норми поведінки, характерні для європейських країн. Поважайте місцеві звичаї та традиції, оскільки ваша поведінка може розглядатися як неналежна чи навіть протизаконна.

Після прибуття до Хорватії громадяни України повинні зареєструватися у відділені поліції за місцем проживання протягом 48 годин. Це зобов’язані зробити адміністративні співробітники готелів, апартаментів чи кемпінгів для своїх гостей. За цю послугу зазвичай стягується плата в розмірі 1 євро за добу. Водночас, громадяни України можуть зареєструватися у відділені поліції самостійно. Відсутність реєстрації може призвести до накладення штрафу в розмірі до 500 євро або до видворення з Хорватії. 

Протягом останніх років помітно збільшився потік нелегальних мігрантів, які потрапляють у Хорватію з території Боснії і Герцеговини та Сербії (так званий «Шлях Греція-БіГ-Хорватія») і намагаються далі незаконно перетнути кордон з країнами Шенгенської угоди у напрямку країн Західної Європи. Цьому сприяють організовані групи в країнах ЄС, які вербують за винагороду перевізників –  громадян країн з безвізовим режимом з ЄС, у тому числі і з України. Організовані групи надають допомогу перевізникам в орендуванні в європейських країнах автомобіля та організовують маршрут перевезення нелегальних мігрантів територією Хорватії до країн Шенгенської угоди. Хорватська прикордонна поліція попереджує високу кількість таких намагань неправомірного перетину хорватського кордону та пересування територією країни. Незаконне перевезення за винагороду територією Хорватії групи осіб – нелегальних мігрантів карається статтею 326 Кримінального кодексу РХ, згідно з якою визначено міру покарання від 1 до 12 років тюремного ув’язнення.

У березні 2020 року в Загребі сталися два сильні землетруси силою 5,5 і 5,0 бала за Ріхтером, які завдали великої шкоди будівлям столиці. Після основного поштовху 22.03.20 упродовж кількох тижнів повторювалися поштовхи меншої сили – до 3,7 бала. Невеликі землетруси фіксуються кілька разів на тиждень без значних наслідків. Переконайтеся, що ви знаєте, що робити у разі землетрусу. Під час поштовхів необхідно залишити будівлю, не користуватися ліфтом та уникати перебування біля ліній електропередач, дерев.

29-30 грудня 2020 року у центральній частині Хорватії сталися руйнівні землетруси (найсильніший магнітудою 6,2 бала), які забрали життя 7 осіб, вщент зруйнували близько 3000 будівель у Сісачко-Мославацькій жупанії, завдали руйнувань спорудам Загребської та Карловацької жупаній.  

Під час спекотного і сухого літа в Хорватії поширені лісові пожежі. Хорватські рятувальні служби зазвичай швидко реагують на такі явища і беруть їх під контроль. Будьте обережні при прогулянках лісовими масивами, не розпалюйте багаття.

Хорватія з 1 січня 2023 року офіційно приєдналась до єврозони. Усі основні кредитні / дебетові картки приймаються в більшості банків та готелів. Банкомати широко поширені. 

Безпекова ситуація 

У Хорватії є відносно низький криміногенний рівень, тяжкі злочини є рідкістю, однак ризик стати жертвою крадіжки, найчастіше кишенькової, є досить високим. Такий вид злочину переважно трапляється у місцях великого скупчення людей, на зупинках міського транспорту чи залізничних вокзалах. У разі крадіжки/втрати закордонного паспорта необхідно невідкладно повідомити найближче відділення поліції та Посольство.

Епідеміологічна ситуація

Хорватія – одна з найбільш екологічно чистих країн світу. Чисте море, м’який клімат. На всій території Хорватії воду можна пити з-під крана. 

У березні 2020 року під час спалаху епідемії коронавірусу у світі, Хорватія закрила кордони на в’їзд іноземців без дозволу на проживання в країні, ввела строгі карантинні обмеження по усій країні, у тому числі заборону на пересування осіб між містами, що крім іншого сприяло відносно невеликій кількості захворювань та летальних випадків. 

23 квітня 2020 року Урядом Хорватії прийнято рішення про три етапи пом’якшення карантинних заходів у країні, відтак протягом місяця поступове відновили роботу суб’єкти торгівлі та послуг, медичні заклади, відновлене транспортне сполучення, відкриті заклади освіти.

Характеристика регіонів 

Не зважаючи на припинення бойових дій в Хорватії ще в 1995 році, на її території залишилась велика кількість бойових мін, головним чином уздовж колишньої лінії фронту (прикордонна смуга між РХ і БіГ та СРЮ). Розмінування ще не закінчено. Під час пересування колишніми зонами конфліктів, не рекомендується з’їжджати з основних автошляхів, позначених на карті, і також виходити з автомобіля на узбіччя.

Корисні телефони

Поліція 192

Швидка допомога 194

Пожежна допомога 193

Служба порятунку 112

Допомога на автошляхах – 1987 (00385 1 987)

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux