• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Hrvatski
  • Стара версія
Туристичні принади України
Опубліковано 13 червня 2020 року о 15:00

Україна – одна з найродючіших країн у світі. Україна є осередком, де схрещуються шляхи з Трансільванії, Відня, Копенгагена.

Дипломат Міністерства закордонних справ Франції Ледрану, 1734р.


Українська нація – дуже інтелігентна, культурна – цілковита протилежність москвинам.

Французький Посол Шарль Грав’є Вержен, 1760р.


Хто відвідав Україну хоча б раз - повернеться до неї ще десятки разів.


Софія Київська

Заснування собору згадується в літописах як під 1017, так і під 1037 роками. Будівничим Святої Софії літописці називають великого Київського князя Ярослава Мудрого.

Давньоруські написи-графіті на фресках храму, що містять дати 1022, 1033 та 1036 рр., підтверджують заснування Софії Володимиром – хрестителем Русі.

Упродовж сторіч Софія Київська була головною святинею Русі-України. Під склепіннями Святої Софії відбувалися урочисті «посадження» на великокняжий престол, церковні собори, прийоми послів, укладання політичних угод.

Тут відбувалися і найвидатніші події у становленні української державності. На початку ХХ ст. на Софійському майдані проголошувались Універсали Центральної Ради Української держави 1917–1918 рр. Тут у 1991 р. Всеукраїнським народним віче підтримано Акт про державну незалежність України.


Скельний монастир над Дністром

Над крутим схилом Дністра біля селища Лядова Вінницької області підноситься Усікновенський скельний чоловічий монастир. Це одна з перших православних святинь, яку заснував преподобний Антоній Печерський (Київський) понад тисячу років тому, 1013 року.

Урочище «Кам’яне село»

Містичну назву «Кам’яне село» має геологічний заказник біля Олевська Житомирської області. Він являє собою скупчення величезних кам’яних валунів, покритих густим зеленим мохом.

За однією з версій, валуни мають льодовикове походження і вік понад 20 тисяч років. За іншою гіпотезою, камені є залишками древніх повністю зниклих гір в результаті впливу льодовиків. Ще одна версія говорить про те, що ці породи є частиною Українського кристалічного щита і з’явилися тут в результаті природного руйнування старовинних гір.

Стільсько

Понад тисячоліття тому на Прикарпатті (Львівська область) існувала країна слов'ян, відома як Велика або Біла Хорватія. У ватиканських архівах збереглися короткі грекомовні записи, зроблені не пізніше, як у 1330-х роках. Унікальний комплекс Стільського городища, що розкинувся на площі близько 200 км², є непересічною пам'яткою давньої слов'янської та української історії і культури, яка не має аналогів на європейському континенті.

Вилкове і Нульовий кілометр Дунаю

Місто на воді в Одеській області Вилкове – незвичайне явище. Замість вулиць, доріг і звичної твердої поверхні під ногами тут кругом вода, особливо в тій частині містечка, що прилягає до самого Дунаю. Люди переміщаються на човнах по каналах шириною в кілька метрів. Або по викладених з дерева численних містках, переходах і доріжках.

Вилкове стоїть в дельті Дунаю і по воді можна дістатися до місця, де річка впадає у Чорне море.

Подільські Товтри

Національний природний парк «Подільські Товтри» – це унікальна за своєю природою заповідна і рекреаційна зона Хмельницької області. Товтрами називають гірський кряж, який утворився не в результаті тектонічних зсувів і процесів, а завдяки життєдіяльності живих організмів – водоростей, устриць, коралів.

Всього в парку 160 товтр і по геологічній структурі аналогів в світі їм не існує. Це найбільший український парк площею понад 260 тисяч гектарів.

Клеванський тунель кохання

Тунель Кохання в селищі Клевань Рівненської області – це історія одного дивного перевтілення.

Арка нагадує вічнозелені лабіринти і сади з «Аліси в країні чудес». Вона стала символом романтики і закоханих пар. Завдяки своїй надзвичайній і природній красі Клеванський тунель став відомим далеко за межами України.

Печера «Оптимістична»

Поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області знаходиться гіпсова печера, занесена до Книги рекордів Гінесса як найдовша в світі гіпсова печера. Це також найдовша печера Європи. Освітлення, яке повсюди розташоване в кам’яниці, додає їй магічного вигляду, зачарує навіть вибагливих мандрівників.

Олешківські піски

Олешківські піски є найбільшим піщаним масивом в Європі. Знаходяться ці піски у Цюрупінському районі (стара назва Цюрупінська – Олешки) Херсонської області.

Софіївський парк

Національний дендрологічний парк «Софіївка», або Софіївський парк — шедевр світового садово-паркового мистецтва кінця XVII — початку XIX століть. Щорічно його відвідують близько 150 тисяч людей (граничнодопустима, науково-обґрунтована норма відвідування — 500 тисяч на рік). Площа — 160 га.


Відеоматеріали про туристичні принади України:

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux