• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Hrvatski
 • Стара версія
Політичні відносини
Опубліковано 28 квітня 2020 року о 15:55

Історія двосторонніх відносин між Україною та Республікою Хорватія

5 грудня 1991р. Хорватський сабор (парламент) визнав незалежність України.

11 грудня 1991р. Україна перша з-поміж країн-членів ООН визнала незалежність Республіки Хорватія.

У травні 1991р. Київ з офіційним візитом відвідав перший Президент тоді ще Соціалістичної Республіки Хорватія Ф.Туджман. Це був перший зарубіжний візит президента Хорватії.

26 січня 1994 р. в ході першого офіційного візиту глави МЗС України А.М.Зленка до Хорватії було підписано Протокол про співпрацю двох МЗС та Угоду про безвізові поїздки власників дипломатичних і службових паспортів.

23-25 жовтня 2002 р. під час візиту до РХ Президента України Л.Д.Кучми було підписано базовий політичний Договір про дружбу та співробітництво між Україною та РХ.

Дипломатичні відносини між Україною та Республікою Хорватія були встановлені 18 лютого 1992 р.

 

Останні контакти на високому рівні:

20-21 листопада 2016 р. відбувся офіційний візит Прем’єр-міністра РХ А.Пленковича в Україну.

8 грудня 2016 р. – зустріч глав зовнішньополітичних відомств України П.А.Клімкіна та Хорватії Д.Штіра в рамках 23-го засіданні РМЗС ОБСЄ.

20 січня 2017 р. – зустріч  Президента України П.О.Порошенка з Прем’єр-міністром РХ А.Пленковичем у рамках ВЕФ в Давосі.

30 березня 2017 р. – зустріч Президента України П.О.Порошенка з Прем’єр-міністром РХ А.Пленковичем на Мальті у рамках Конгресу та розширеного Саміту Європейської народної партії.

12-13 червня 2017 р. – офіційний візит Прем’єр-міністра України В.Б.Гройсмана до РХ.

19 вересня 2017 р. – зустріч керівників зовнішньополітичних відомств України П.Клімкіна та Хорватії М.Пейчинович-Бурич у рамках 72-ї сесії ГА ООН у м.Нью-Йорк.

15-17 січня 2018 р. – візит Міністра оборони України С.Полторака до Хорватії.

25-26 січня 2018 р. – зустріч Президента України П.О.Порошенка з Прем’єр-міністр РХ А.Пленковичем на полях МЕФ в Давосі.

28 січня - 01 лютого 2018 р. у Хорватії перебувала делегація депутатів ВР України, МЗС, МТОТ, представників ОБСЄ в Україні з метою вивчення хорватського законодавства у галузі розмінування та реінтеграції тимчасово окупованих територій.

26 березня 2018 р. – робочий візит Міністра з питань захисту навколишнього середовища та енергетики РХ Т.Чорича до України, в рамках якого відбулася його зустріч з Першим Віце-прем’єр-міністром України, Міністром економічного розвитку та вугільної промисловості С.Кубівим.

15-17 квітня 2018 р. – візит до РХ Віце-прем’єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції І.Климпуш-Цинцадзе.

20 квітня 2018 р. – візит до РХ заступника Міністра закордонних справ України С.Кислиці з метою проведення політичних консультацій з питань багатостороннього співробітництва.

11 травня 2018 р. – візит до РХ Першої заступниці Голови ВР України І.Геращенко.

14 травня 2018 р. – в Загребі відбулися політичні консультації на рівні заступників керівників зовнішньополітичних відомств України В.Боднара та Хорватії В.Скрачича.

 8-9 червня 2018 р. – візит до Хорватії (м.Спліт) Першого Віце-прем’єр-міністра України С.Кубіва з метою участі у зборах групи країн-членів МВФ та Світового банку.

19-20 серпня 2018 р. – візит Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна до РХ (м.Спліт) з метою участі в урочистій церемонії відкриття Почесного консульства України в Спліті.

15-17 травня 2019 р. – візит до РХ Міністра у справах ветеранів України І.Фріз.

2 вересня 2019 р. в Києві відбулися політичні консультації на рівні заступників керівників зовнішньополітичних відомств України В.Боднара та Хорватії В.Скрачича.

28-29 листопада 2019 р. – візит до РХ Віце-прем’єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Д.Кулеби.

25 лютого 2020 р. – зустріч керівників зовнішньополітичних відомств України В.Пристайка і Хорватії Г.Грлича-Радмана в рамках участі у Сегменті високого рівня
43-ї сесії Ради ООН з прав людини.


Двосторонні органи високого рівня: Міжурядова українсько-хорватська  Комісія з питань економічного співробітництва. Останнє засідання Комісії відбулося 16 квітня 2018 р. у Загребі.

Українсько-хорватська Комісія з питань ВТС. Останнє засідання – 4-7 березня

2019 р..

Робоча група зі співробітництва Хорватії з Україною. Останнє засідання – 25 жовтня 2018 р.

 

Договірно-правова база:

Кількість чинних документів: 68 договірно-правових актів.

Ключові документи: Договір про дружбу і співробітництво між Україною та Хорватією; Меморандум про співробітництво між Верховною Радою України та Хорватським Сабором.

Угода між Урядом України та Урядом Республіки Хорватія про економічне співробітництво;

Важливі документи, які перебувають на стадії опрацювання: 

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Хорватія про співробітництво у галузі залізничного транспорту;

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Хорватія про міжнародні комбіновані перевезення;

Договір між Республікою Хорватія і Україною про соціальну безпеку.

 

Українська національна меншина:

Загальна чисельність: 3,7 тис. осіб.

Головні об’єднання діаспори в Республіці Хорватія: Українська громада РХ (11 товариств); Союз русинів РХ (10 товариств).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux