• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Hrvatski
 • Стара версія
Промова Посла України в Хорватії Олександра Левченка, опублікована у журналі Glas narodne diplomacije з нагоди відзначення річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Хорватією
Опубліковано 26 квітня 2013 року о 14:37

 

 

Неофіційний переклад з хорватської мови

 

Промова Посла України в Хорватії Олександра Левченка,

опублікована у журналі Glas narodne diplomacije

з нагоди відзначення річниці встановлення дипломатичних відносин

між Україною та Хорватією

 

ШАНОВНІ ПАНОВЕ!

ДОРОГІ ДРУЗІ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКО-ХОРВАТСЬКИХ ВІДНОСИН!

 

Сьогодні Республіка Хорватія і Україна відзначають символічну дату – 21 річницю чи, іншими словами, своєрідне «повноліття» дипломатичних відносин між Україною та Хорватією.

Історичні зв’язки, близькість мов,  менталітетів, традицій і культур двох слов’янських народів і держав, які не мають відкритих двосторонніх питань, створили потужні та стійкі передумови для постійного розвитку взаємної довіри, усебічних зв’язків в різних сферах співпраці.

Україна швидким темпом тримає курс на модернізацію країни. Чітко визначена головна зовнішньополітична мета держави – набуття членства в ЄС. Вітаємо Хорватію з близьким вступом в ЄС 01.07.2013 р. Переконаний, ми отримаємо надійного і досвідченого друга нашої держави в Євросоюзі.

28 жовтня 2012 р. в Україні відбулися парламентські вибори. Сформовано новий уряд. Завдання уряду – зростання ВВП у цьому році на 3,5%.

Щодо наших двосторонніх контактів.

Між Україною та Республікою Хорватія постійно відбувається активна співпраця у сфері політичних відносин, економіки, культурного діалогу, спрощення візового режиму.

Активно співпрацює український і хорватський бізнес. За підтримки двох ТПП в Донецьку відбувся бізнес-форум. Впродовж цього року ми знову плануємо зустрічі наших підприємців у Загребі та в Донецьку.

  В листопаді 2012 р. в Києві відбулося п'яте засідання Міжурядової українсько-хорватської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва.

У січні минулого року Україна стала державою-партнером міжнародного ярмарку «Вироекспо» у Вировитиці. У вересні 2012 р. наша держава вперше взяла участь у 88-му Міжнародному Загребському ярмарку.

В 2012 р. активно розвивалася міжрегіональна складова українсько-хорватських відносин. Так, у листопаді ц.р. відбулися візити делегацій Меджимурської жупанії до Рівненської області (Міжнародний форум агрологістики) та Вуковарсько-Сремської жупанії до Закарпатської області. На початку грудня відбувся візит делегації Приморсько-Горанської жупанії до Чернігівської області, що стало першим кроком до встановлення безпосередніх контактів між двома регіонами України і Хорватії. Також в 2012 р. делегація Карловацької жупанії побувала в Миколаївській області, делегація Загребської жупанії в Київській області, Хмельницька область виступила регіоном-партнером на відомій виставці «Вироекспо» у Вировитиці, делегація Вінницької області побувала в Осієцько-Баранській жупанії, а Тернопільська область представила свій економічний потенціал у Бродсько-Посавській жупанії. Делегація міста Дрогобича побувала у місті-побратимі Липику, а делегація Київщини відвідала Сплітсько-Далматинську жупанію.  

Тривають переговори  про встановлення зв’язків між Вараждинською жупанією і Чернівецькою областю, і вже погоджується текст Угоди про співпрацю між цими двома регіонами. Сподіваємося у перспективі реалізувати ще низку міжрегіональних проектів.

Ряд візитів делегацій регіонів двох країн планується весною 2013 року. А вже наприкінці цього місяця в Пожезько-Славонську жупанію приїжджає делегація Івано-Франківської області на чолі з головою ОДА.

У галузі культурного співробітництва в 2012 р. відбулася низка шкільних та студентських обмінів. Співпрацюють філософський, економічний факультети,  факультет  політичних наук у Загребі та історичний і міжнародний факультети Університету ім. Т.Шевченка у Києві, а також Університет Податкової служби України.

Крім співпраці між Загребським і Київським університетами, створені прямі контакти між Університетом у Рієці та Чернівецьким університетом, а також домовлено про співпрацю між Університетом м.Осієк та Івано-Франківським університетом.

Розширюється зацікавленість хорватських і українських науковців у вивченні теми про племена білих Хорватів (територія сучасної Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської і Чернівецької областей, отсанні три включені в міжрегіональну співпрацю).

У 2012 р. встановлені побратимські відносини між середніми школами Києва і Загреба. Також улітку 2012 р. вже утретє талановиті хорватські діти (які зараз знаходяться з нами в ТПП) два тижні гостювали в Україні як учасники Міжнародного дитячого фестивалю «Змінимо світ на краще!»  в Артеку на березі Чорного моря. Очікуємо, що в 2013 р. у Артек знову приїдуть хорватські діти – ми запросили групу дітей з Вировитицько-Подравської жупанії.

Незабаром планується урочисте відкриття почесного консульства Хорватії в Донецьку. Готується низка робочих і офіційних візитів. У жовтні 2013 р. очікується 6-те засідання Міжурядової українсько-хорватської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва та бізнес-форум в Загребі.

Узгоджується питання про проведення Днів культури України в Хорватії восени 2013 року.

Наші дві держави добре розуміють, які великі перспективи має наша взаємна співпраця. І найбільш важливе в цьому – наявність тривалих, щирих і дружніх стосунків між українським і хорватським народами. У цьому ми бачимо чудове майбутнє розвитку наших двосторонніх контактів.

Хай живе українсько-хорватське співробітництво!

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux