• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Hrvatski
 • Стара версія
Інтерв’ю Посла України в РХ з нагоди 21-ї річниці встановлення дипломатичних відносин України та Хорватії
Опубліковано 19 лютого 2013 року о 16:12

„Varaždinske vijesti“, veljača 2013.

«Вараждинські вісті», лютий 2013 року

 «ПОВНОЛІТТЯ» ДИПЛОМАТИЧИХ ВІДНОСИН З УКРАЇНОЮ

 «Ми плануємо, що і у 2013 році хорватські діти приїдуть до «Артеку». Ми готові покликати дітей з Вараждинської жупанії. Наші дві країни отримали великі перспективи для взаємного співробітництва».

 Республіка Хорватія і Україна 18 лютого 2013 року відзначають символічну дату – 21-у річницю або, іншими словами, своєрідну річницю «повноліття» дипломатичних відносин між Україною та Хорватією. Не може не вражати схожість шляху розвитку наших держав. Тривалий час два народи боролися за свою незалежність, відчуваючи належність до великої європейській сім`ї. Після відокремлення у 1991 році Україна та Хорватія спрямували свої зусилля на розбудову демократичного суспільства, верховенства права, ринкової економіки, включення у світові процеси і європейську інтеграцію.

З цієї нагоди ми ведемо розмову з Послом України в Хорватії Олександром Левченком.

 Які головні завдання України на найближчу перспективу?

 На сьогодні Україна встигла себе позиціонувати як розвинута, стабільна і економічно перспективна частина Європи. Увійшла у нову еру європейської історії як геополітично ключовий чинник, який поєднує Схід та Захід на континенті. Такий внутрішній розвиток і міжнародне положення України створює підстави вважати нашу країну не тільки на регіональному, а й на європейському рівні. Україна швидкими темпами розвивається у напрямку модернізації. Чітко визначена головна зовнішньополітична мета – здобуття членства в ЄС.

 Якою є ситуація в Україні, що стосується економічного розвитку і безпеки?

 У цьому році Україна головує в Організації з європейської безпеки і співробітництва  (ОБСЄ). Маємо бажання надати нового імпульсу вирішенню тривалих  конфліктів на просторі ОБСЄ, перш за все, у Придністров’ї. В економічно-екологічній сфері Україна надаватиме підтримку розгляду питань впливу на навколишнє середовище енергетичного сектору. Особливий наголос робимо на гуманітарний вимір у суспільстві, свободу слова, розвиток толерантності і недискримінації,статеву рівноправність, боротьбу проти торгівлі людьми. Швидкими темпами відбуваються економічні реформи в Україні.

 Як українці сприймають Хорватію і її народ?

 Хорватія є стала однією з провідних держав південно-східної Європи, лідер серед країн західних Балкан у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції, а також важливим осередком стабільності і безпеки в регіоні. Між Україною та Хорватією постійно відбувається активний діалог у сфері політичних відносин, економіки, культури, спрощення візового режиму. Минулого літа Міністр закордонних справ України К.Грищенко брав участь в «Хорватія Саміті» в Дубровніку, де провів зустрічі з Президентом РХ І.Йосиповичем, міністром закордонних справ В.Пусич. Регулярно відбуваються консультації між міністерствами закордонних справ України та РХ, розширяються політичні контакти.

 Чи існує співробітництво між Україною та Хорватією у діловому плані?

 Активно встановлюються українсько-хорватські ділові контакти. Підтвердженням тому є проведення минулого року «Українсько-хорватського бізнес форуму» у м.Донецьку та у 2011 році у м.Києві. 12 листопада ц.р. в м.Києві відбулося чергове засідання Міжурядової українсько-хорватської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва.  У січні минулого року Україна виступила як держава-партнер на мінародному економічному ярмарку «Віроекспо» у м.Віровітіца. У вересні 2012 р. наша держава вперше взяла участь у 88-му Міжнародному осінньому Загребському ярмарку. У цьому ж році делегація Карловачкої жупанії відвідала Миколаївську область, делегація Загребської жупанії  - Київську область, делегація Вінницької області – Осієчко-баранську жупанію, а Тернопільська область представила свій потенціал Бродсько-посавській жупанії. Делегація міста Дрогобича побувала у місті-побратимі Ліпіку, а делегація Київщини відвідала Сплітсько-далматинську жупанію. Маємо ще багато прикладів такого співробітництва.

 Чи співпрацювали Ви з Вараждинською жупанією?

 Тривають переговори про реалізацію співпраці між Вараждинською жупанією і Чернівецькою областю, вже зараз домовляємося про візит делегації Вараждинської жупанії до Чернівецької області, узгоджуються деталі підписання Угоди про співпрацю між двома регіонами. Ми сподіваємося у перспективі реалізувати цілу низку міжрегіональних проектів.

 Чи будуєте плани співпраці на науковому та освітньому рівні?

 У напрямку культурно-гуманітарної співпраці у 2012 році відбулася низка студентських та шкільних обмінів. Співпрацюємо з Загребським, Рієцьким та Осієчкім університетами. Поглиблюється зацікавленість хорватських та українських науковців до теми племен «білих хорватів», які згадуються на території України в 5-11 ст. Вже були проведені перші спільні археологічні дослідження.  

Влітку 2012 р. хорватські талановиті діти вже втретє відвідали Міжнародний дитячий фестиваль «Змінимо світ на краще!» в «Артеку» в Україні. Плануємо, що й влітку 2013 рокі хорватські діти знову стануть гостями в «Артеку». Ми готові запросити дітей з Вараждинської жупанії.

У 2013 році Хорватія і Україна поставили перед собою нові перспективні завдання в економіці¸ міжрегіональному співробітництві та наукових проектах. Ми послідовно працюємо над їхньою реалізацією. 

 

Varaždinske Vijesti,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux