• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Hrvatski
  • Стара версія
Інтерв'ю Посла України в Хорватії Олександра Левченка газеті "Glas Slavonije" "Ми розвиваємо економічну співпрацю"
Опубліковано 24 червня 2013 року о 17:08

Неофіційний переклад з хорватської мови

Газета Глас Славонії, 24 червня 2013 р.

 

ПОСОЛ УКРАЇНИ В ХОРВАТІЇ ОЛЕКСАНДР ЛЕВЧЕНКО:

«МИ РОЗВИВАЄМО ЕКОНОМІЧНУ СПІВПРАЦЮ».

 

 Стосунки між Україною та Хорватією надзвичайно добрі, бо базуються на століттях дружби

 

Минулого тижня відбувся робочий візит в Осієк Олександра Левченка, посла України у Республіці Хорватія, який відвідав мера міста Івіцу Вркіча і розмовляв про можливу господарську співпрацю України та найбільшого славонського міста. Цей візит ми використали для розмови з послом.

 Республіка Хорватія через декілька  днів,  1 липня 2013 року, офіційно вступає в Євросоюз. Як ви це прокоментуєте з точки зору представника країни, яка поставила собі такий самий зовнішньополітичний пріоритет?

 Перш за все я хочу сердечно привітати Хорватію і хорватський народ з великим успіхом. Ваш приклад надихає оптимізмом і служить Україні та іншим державам, які ідуть дорогою європейських інтеграцій, як певний вказівник. Україна щиро радіє вступу Хорватії у ЄС, бо з цим ми отримуємо в Євросоюзі ще одного  надійного приятеля,  на чию підтримку можемо розраховувати. Моя країна, для якої європейська інтеграція – стратегічна зовнішньополітична мета, саме зараз дійшла до великого моменту: в листопаді цього року, під час саміту ініціативи „Східне партнерство“ у Вільнюсі, ми збираємось підписати угоду про асоціацію України та ЄС. Підписання цієї угоди про асоціацію буде  говорити про те, що наша країна перетнула точку «неповернення» з Євросоюзом. Особисто я думаю, що ця угода  важлива не тільки для України, - від її підписання залежить геополітична картина цілої Європи на наступних декілька років.

 Регіональна співпраця

Якою є ваша оцінка двосторонніх відносин Хорватії та України?

 Відносини між Україною та Хорватією можуть мати тільки одну оцінку: вони винятково добрі, бо базуються на століттях дружби та на спільному бажанні взаємного життя в демократичній Європі. Цього року ми очікуємо велику інтенсивність політичних контактів на високому рівні. Також, завдання наших дипломатій є у тому, щоб  доповнити наші політичні відносини конкретним змістом у всіх сферах життя. Перш за все я говорю про торговельно-економічні зв’язки. Наш спільний потенціал - величезний, а найперспективніші напрямки - це машино- та кораблебудування, енергетика, металургія, лісова промисловість, сільське господарство та харчова промисловість, телекомунікація і, звичайно, туризм. Хотів би нагадати, що у  двосторонні відносини все активніше включаються регіони двох держав. На сьогоднішній день вже 10 пар хорватських жупаній та 10 українських областей тісно співпрацюють.

 Ми маємо розуміння щодо запровадження віз

 Як ви дивитесь на нововведений візовий режим між Україною та Хорватією? Чи вважаєте ви це потрібним?

Останні чотири роки Хорватія під час туристичного сезону  відкривала кордон Україні, і це виявилось надзвичайно розумним і успішним кроком. Кількість українців, які вибирали Хорватію для відпочинку, росла із року в рік. Зі вступом в ЄС Хорватія більше не може цього робити, і ми ставимося до цього з розумінням. Ми розуміємо, що в цій ситуації Хорватія втрачає не тільки наших туристів. Також мені б хотілось нагадати, що ми для громадян Хорватії, як дружньої держави, скасували візовий режим.

 Чи вважаєте ви, що культурні відносини між Хорватією та Україною мають бути ще кращими? Що ви вважаєте найкращим у цих відносинах?

 Культурна співпраця України та Хорватії - це важлива причина для нашої гордості. Тут варто згадати і пам`ятник українському геніальному письменнику Івану Франку у місті Ліпіку, і Кафедру україністики у Загребському університеті, і активну співпрацю низки університетів. Не варто забувати про те, що в Хорватії – а більшою частиною у Славонії – живуть чисельні представники української та русинської національних меншин. Я також залюбки згадаю про  наймолодших амбасадорів хорватсько-української дружби. Так, в кінці липня в Україну буде їхати – і це вже третій раз – дитяча делегація Хорватії, точніше -  відмінники з віровітічко-подравської жупанії, для участі в міжнародному молодіжному саміті ОБСЄ на березі Чорного моря у відомому українському таборі “Артек”. Також,  кілька днів тому група українських дітей приїхала на відпочинок і оздоровлення на хорватське Адріатичне море, яке для них організував почесний консул України в РХ Нікола Малич.

 Вісім мільйонів українців загинуло в боротьбі з фашизмом.

 У Хорватії 22 червня відзначали День антифашистської боротьби. В той же час, 22 червня 1941 р. - це день, коли нацистська Німеччина напала на Радянський Союз. Що означає цей день для України?

 У Україні 22 червня, відзначається як День скорботи і пам'яті жертв війни. Україна опинилася в самому епіцентрі Другої Світової війни. Вал запеклих боїв двічі пройшов через нашу країна – під час відступу Червоної Армії в 1941-му та під час наступу в 1943- 1944-му. А поміж цими подіями була нацистська окупації зі злочинними діями, табори смерті, масові розстріли і депортації. Таким чином, Україна найбільше постраждала від  цій війні. Повністю або частково було зруйновано 714 міст і 28 тисяч сіл. Загинуло вісім мільйонів наших громадян, і загальні втрати України становить 14 мільйонів осіб. Сім мільйонів українців воювало у лавах Червоної Армії. Кожен другий з них не повернувся додому. Кожен другий з тих, хто повернувся, залишилився інвалідом. Крім того, на окупованих територіях у партизанський рух було включено близько півмільйона людей. Сьогодні, коли ми йдемо в об’єднану демократичну Європу, давайте не будемо забувати, що це не було б можливим без боротьби і жертв наших борців.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux