• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Hrvatski
 • Стара версія
Стаття Посла України О.Левченка у журналі "Osijek danas" під назвою «Україна і Хорватія: постійно розвиваємо взаємну довіру і співпрацю»
Опубліковано 21 червня 2013 року о 15:20

 

Неофіційний переклад з хорватської мови

Журнал Osijek danas, 21 червня 2013 р. (за травень ц.р.)

 

 

УКРАЇНА І ХОРВАТІЯ: ПОСТІЙНО РОЗВИВАЄМО

ВЗАЄМНУ ДОВІРУ І СПІВПРАЦЮ

 

ПОСОЛ УКРАЇНИ В ХОРВАТІЇ ОЛЕКСАНДР ЛЕВЧЕНКО ПРО ДИПЛОМАТИЧНІ СТОСУНКИ УКРАЇНИ ТА ХОРВАТІЇ

Недавно Хорватія і Україна відзначили символічну дату – 21-річчя, або, іншими словами – “повноліття” взаємних дипломатичних відносин. Історичні зв»язки, мова, схожість менталітету і традиції, близькість культур двох слов`янських народів і держав, які не мають жодних відкритих питань у двосторонніх відносинах, створили сильні і надійні передумови для  постійного розвитку взаємної довіри і контактів у різних сферах співпраці, підкреслив посол Левченко.

Україна швидким темпом іде в напрямку модернізації країни. Відомо, що головна зовнішньополітична мета нашої держави – набуття членства  в ЄС. Ми вітаємо Хорватію зі вступом в ЄС, в результаті чого ми отримаємо ще одного надійного і досвідченого приятеля.

Багата і активна співпраця

Між Україною та Хорватією постійно відбувається активна співпраця у сферах політичних відносин, економіки, культурного діалогу, спрощення візового режиму. Активно співпрацюють український і хорватський бізнеси. Впродовж цього року ми знову плануємо зустрічі наших підприємців у Загребі і Донецьку. Пригадаймо, що завдяки двом ТПП в Донецьку вже відбувся один бізнес-форум.

В 2012 р. активно розвивалась міжрегіональна складова українсько-хорватських відносин. В листопаді 2012 р. у Києві відбулось чергове засідання українсько-хорватської Міжурядової комісії  з питань торговельно-економічної співпраці. У січні минулого року Україна була країною-партнером на “Viroexpo” у Вировитиці. У вересні вперше наша держава взяла участь у 88-му Міжнародному Загребському ярмарку. У листопаді відбулися візити делегації Меджімурської жупанії до Рівненській області, Вуковарсько-сріємської жупанії до Закарпатської області. Початком грудня відбувся візит делегації Приморсько-горанської жупанії до Чернігівської області як перший крок до прямих відносин між двома регіонами. Також делегація Карловацької жупанії відвідала Миколаївську область, делегація Виннцької області відвідала Осієчко-бараньську жупанію, а Тернопільська область представила свій економічний потенціал у Бродсько-посавській жупанії. Делегація міста Дрогобич відвідала місто-побратим Ліпік а делегація Киівської області побувала у  Сплітсько-далматинській жупанії.

Міжрегіональні проекти

Тривають переговори про реалізацію співпраці Вараждинської жупанії та Чернівецької області, вже розглядається текст Угоди про співпрацю цих двох регіонів. Ми надіємося втілити в життя ряд міжрегіональних проектів. Ряд візитів делегацій регіонів  двох країн планується цієї весни. Вже наприкінці цього місяця у Пожешко-славонску жупанію приїжджає делегація Івано-франківської області на чолі з губернатором. Зростає інтерес хорватських і українських вчених до вивчення теми племені Білих Хорватів (територія сьогоднішніх Львівської, Івано-франківської, Тернопільської та Чернівецької областей, три з яких включені в міжрегіональну співпрацю).

Почесне консульство Республіки Хорватія в Україні

Незабаром очікується урочисте відкриття почесного консульства Республіки Хорватія в українському Донецьку. Готується ряд офіційних візитів на високому та найвищому рівнях. У жовтні наступного року заплановане шосте засідання Міжурядової українсько-хорватської комісії і проведення двостороннього бізнес-форуму у Загребі. В планах – і реалізація Днів культури України у Хорватії восени 2013 року і після того – Днів Хорватії в Україні у 2014 році. В галузі культурної співпраці, впродовж 2012 року відбулася також низка студентських та шкільних обмінів.

Минулого року розпочалось партнерство шкіл Києва та Загреба. Також впродовж літа хорватські талановиті діти вже третій раз впродовж двох тижні гостювали в Україні як учасники Міжнароднього дитячого фестивалю “Змінимо світ на краще” у таборі “Артек“ на узбережжі Чорного Моря. В планах, щоб і цього року хорватські діти гостювали в “Артеці“. Планується, що це будуть відмінники з Вировитичко-подравської жупанії.

Наші дві країни розпізнали великі перспективи взаємної співпраці. І, нарешті, найважливіша річ – тривалі й щирі приятельські відносини українського та хорватського народів. У цьому  ми бачимо прекрасне майбутнє для розвитку наших міждержавних відносин і двостороннього контакту.

Многая літа українсько-хорватській дружбі!

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux