• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Hrvatski
 • Стара версія
Cтаття Посла України в Хорватії О.Левченка «Україна може бути корисним членом ЄС»
Опубліковано 24 квітня 2013 року о 18:54

Неофіційний переклад з хорватської мови

газета Jutarnji list, 24квітня 2013 року

 

Стаття  Посла України в Республіці Хорватія О.М.Левченка

у хорватській газеті Jutarnji list, 24 квітня 2013 року

  

УКРАЇНА МОЖЕ БУТИ КОРИСНИМ ЧЛЕНОМ ЄС

 

У ХОРВАТІЇ розпочався зворотній відлік часу. Наближається історичний момент вступу до Європейського Союзу.

Україна щиро радіє вступу Хорватії в ЄС. У цій щирій радості, як і завжди в політиці, міститься й прагматичний елемент. Стратегічна зовнішньополітична мета моєї держави – та ж сама, що й у Хорватії: набуття повноправного членства в об’єднаній Європі. Тому ми зацікавлені, аби в ЄС було якомога більше держав зі східної та південно-східної Європи, держав, з якими ми пов’язані дружніми й родинними зв’язками, які мали схожу до нашої історичну долю та пройшли складний перехідний шлях. Віримо, що ці країни найкраще будуть розуміти наші прагнення та проблеми і нададуть Україні підтримку.

Думаю, в тому, що я сказав, для України ключовим словом є розуміння. Україна вже 20 років активно співпрацює з ЄС і пройшла величезну дистанцію на шляху засвоєння європейських стандартів демократії й ринкового господарства. Більшість держав-членів ЄС, серед яких можемо вже назвати й Хорватію. підтримують наше бажання щодо набуття повноправного членства в ЄС. Разом з тим, є й держави-скептики, особливо в так званій «старій Європі». На мою думку, причина цьому – в застарілих стереотипах. Дійсно парадоксально: політична залізна завіса давно впала, а психологічна, здається, все ще стоїть, принаймні в деяких головах.

 

ОКРІМ історично-культурних, існують і зовсім прагматичні аргументи геополітичної і економічної природи. З населенням в 46 мільйонів жителів ми займаємо п’яте місце в Європі. Це – величезний ринок, який міг би зміцнити європейську економіку. Україна має надзвичайно могутню індустріальну базу -  нагадаю лише, що ми входимо до елітного клубу космічних держав, які виробляють і запускають власні космічні ракети й сателіти. Ми споконвіків вважалися житницею Європи, а зараз, коли прогнозується світова продуктова криза, аграрний чинник набуває особливої стратегічної ваги.

З іншого боку, ми, українці, добро розуміємо всю специфіку актуальної ситуації. ЄС, звичайно, є втомленим від інтенсивного розширення впродовж останнього десятиліття, а зараз ще й перебуває у серйозній кризі.

 

ПІСЛЯ Хорватії на черзі - приєднання до ЄС балканських держав. Усе це означає, що перспектива вступу в ЄС для України є не надто близькою. І в цьому ми не бачимо нічого страшного. Наша стратегія наступна: не витрачати час і вже сьогодні будувати Європейський Союз всередині України. Президент України Віктор Янукович відразу після приходу до влади в 2010 р.  розпочав комплексні реформи, спрямовані на імплементацію європейських стандартів у всіх сферах життя України.

Утверджуються європейські стандарти в законодавстві і у всіх головних напрямках політичного та економічного життя. Був прийнятий закон  про доступ до інформації, продовжується вдосконалення виборчого законодавства. Реформується судова система і загальна система захисту прав громадян. Здійснена адміністративна реформа. В економічній сфері реалізується Програма економічних реформ на період 2010-2014 рр., прийняті нові податковий, митний і пенсійний кодекси, значно лібералізовані умови для бізнесу та інвестицій. Нарешті розпочалася справжня, а не декларативна, боротьба з корупцією.

У березні 2012 р. ЄС і Україна парафували Угоду про асоціацію, яка має бути підписаною в листопаді ц.р. під час саміту «Східне партнерство» у Вільнюсі.

Підписання Угоди про асоціацію буде справжнім проривом для України. Це означатиме, що наша держава пройшла точку неповернення на своєму шляху до ЄС.

Jutarnji list,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux