• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Hrvatski
 • Стара версія
Дипломатія. Двадцять років партнерства
Опубліковано 01 березня 2012 року о 13:03

Стаття Посла України в Республіці Хорватія О.М.Левченка у хорватській газеті «Jutarnji list» (1 березня 2012 року) Неофіційний переклад з хорватської мови

Для українців хорвати є лідерами євроінтеграції

Україна і Хорватія 18 лютого ц.р. відзначили 20-ту річницю встановлення дипломатичних відносин. Шляхи розвитку України і Хорватії багато в чому є схожими. На території України з 4 до 11 ст. згадується Біла Хорватія. Білі Хорвати, які свою першу міграцію продовжили спершу до південної Польщі й Чехії в другій половині 5 ст., через 100 років опісля цього, під час другої хвилі міграції на південь прийшли на території між Дравою і Адріатичним морем. Вони зуміли зберегти своє ім’я і в Україні, і тут, коли прибули до свого остаточного місця поселення.

Впродовж довготривалого періоду наші дві держави зуміли вибороти свою незалежність і реалізувати приналежність до європейської сім’ї народів. Україна розпізнала доленосну схожість своєї країни з Хорватією і однією з перших впевнено підтримала її незалежність. Впродовж останніх 20-ти років незалежності Україна й Хорватія пройшли інтенсивний шлях розвитку, постійно підтримуючи контакти. Незабаром планується візит Міністра закордонних справ України до РХ, є намір організувати візит Президента РХ до України.

Товарообмін між нашими державами в 2011 р. зріс: він на 26% вищий, ніж в 2010р. Через зростання популярності Хорватії як туристичного краю і скасування візового режиму для українських громадян на літній період впродовж останніх трьох туристичних сезонів, Хорватію в 2011 р. відвідало 58 тисяч українських громадян, що вдвічі більше, ніж в 2008 р. Число хорватських громадян, які подорожують в Україну, також щороку зростає, що є добрим сигналом в часи економічної кризи.

В основному це представники ділових кіл, підприємці, які бажають вийти на український ринок.

Новий український уряд впродовж 2010 і 2011 рр. забезпечив зростання ВВП на 5,2%. В 2012 р. планується ріст сукупного виробництва до 5,5-6%. Незабаром очікуємо відкриття почесного консульства РХ в Донецьку та засідання міжурядової комісії з питань торговельно-економічної співпраці, проведення бізнес-форуму і Днів хорватського туризму в цьому місті. Україна сьогодні є надзвичайно активною і на багатосторонньому рівні. Цього року ми головуємо в ЦЄІ, а в 2013 р. будемо головувати в ОБСЄ. У рамках головування в ЦЄІ плануємо в Києві провести саміт голів урядів держав-членів цієї ініціативи. Україна буде й господарем саміту Глав держав Центральної Європи, на який запрошений і Президент РХ І.Йосипович.

Традиційно важливим мостом, який поєднує Україну й РХ, є численна українська і русинська меншина, яка проживає в Хорватії. Варто згадати, що цього шкільного року в хорватських школах за підтримки Міністерства освіти РХ відкрилося сім нових класів з вивчення української мови за моделлю «С» - понад 50 хлопчиків і дівчаток з сіл Каніжа, Шумече, Петровці, Липовляни вивчають мову, географію, культуру своєї прабатьківщини. Часом ці уроки відвідують і діти з хорватських родин. Поглиблюється зацікавленість хорватських і українських дослідників до вивчення теми Білої Хорватії. Вже відбулися перші спільні археологічні розвідки поблизу м.Львів, а в майбутніх планах – серйозні дослідження та студії в цьому напрямку.

Чітким виконанням критеріїв щодо відповідності європейським стандартам РХ стала лідером євроінтеграційних процесів у регіоні Південно-східної Європи. Україна також іде своїм шляхом у напрямку досягнення безвізового режиму з ЄС та підписання Договору про асоціацію, і зацікавлена у використанні досвіду Хорватії. Перш за все, нас цікавить розбудова правової держави, для чого потрібно здійснити реформу судової системи і продовжити боротьбу з корупцією. Для нас важливий ваш досвід щодо виконання вимог 23-ї переговорної глави. Україна вже розпочала всеосяжну реформу правосуддя і боротьбу проти корупції. На сьогодні порушено понад 400 кримінальних справ проти корумпованих держслужбовців.

В 2012 році Україна стане господарем чемпіонату ЄВРО-2012. Збудовані найсучасніші стадіони в Донецьку, Львові, Києві, Харкові. І все це – в період світової економічної кризи. Для хорватських громадян буде цікавою й та інформація, що Україна вже працює над питанням спрощення візового режиму поїздок на період проведення ЄВРО-2012.

«Jutarnji list» (Хорватія), О.М.Левченко, Посол України в Республіці Хорватія

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux