• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Hrvatski
 • Стара версія
Інтерв’ю Посла України в РХ О.М.Левченка на популярному комерційному хорватському телеканалі «24TV», присвячений 22-й річниці незалежності України
Опубліковано 23 серпня 2013 року о 17:41

Інтерв’ю Посла України в РХ О.М.Левченка на популярному комерційному хорватському телеканалі «24TV», присвячений 22-й річниці незалежності України

 

23 серпня 2013 р.

 

24 серпня ц.р. Україна відзначає 22-у річницю Незалежності. З цього приводу сьогодні в гостях у телеканалу «24TV» – Посол України в РХ Олександр Левченко.

-         Які головні досягнення України за період Незалежності?

-         Україна – велика європейська демократична держава. Від попередньої держави ми зуміли перейняти і зберегти економічні потенціали, які розвинули і трансформували відповідно до потреб сьогодення. Нині Україна з оптимізмом дивиться в майбутнє. Ми активно діємо на міжнародній арені. Варто, скажімо, нагадати, що цього року Україна головує в ОБСЄ.

-         Якими є основні зовнішньополітичні пріоритети України? Якщо говорити про євроінтеграцію України – то які очікування має держава від євроінтеграційних процесів?

-         Передусім хочу від імені України ще раз привітати Хорватію зі вступом в ЄС. Безперечно, для вашої держави це був непростий шлях. Сьогодні Україна йде тим же шляхом, який уже пройшла Хорватія. Для України євроінтеграція – це загальнодержавний пріоритет. Наше найголовніше завдання на найближче майбутнє - укладення Угоди про асоціацію з ЄС на Саміті Східного партнерства, що відбудеться у Вільнюсі у листопаді ц.р. Відповідно усі державні інституції України готуються до її підписання. Сьогодні в країні відбуваються загальнодержавні реформи, зміни законодавства з метою задоволення вимог і критеріїв ЄС.

-         Як Ви згадували раніше, Україна цього року головує в ОБСЄ. Які головні завдання виконані, які досягнення вважаються пріоритетними?

-         Доцільно згадати участь України у вирішенні регіональних, т.зв. «заморожених» конфліктів – на Кавказі та в Молдові. Ці питання надзвичайно складні, вони є актуальними багато років, тож моментальне їх розв’язання не є однозначним завданням. Україна доклала максимальних зусиль до розгляду цих проблем, вона чітко висловила свою позицію, внесла свої пропозиції щодо стабілізації ситуації. Також, скажімо, питання енергетичної безпеки. У жовтні ц.р. Україна планує провести енергетичну конференцію високого рівня в рамках свого головування в ОБСЄ. Для порівняння, цьогорічна Дубровницька конференція у Хорватії, що відбудеться в жовтні, також буде посвячена вирішенню енергетичних проблем. Це підтверджує, наскільки актуальною є зазначене питання. Крім того, влітку ц.р. в Україні відбувся міжнародний молодіжний саміт ОБСЄ в Криму у дитячому центрі «Артек». Участь у цьому заході взяла також і дитяча делегація школярів-відмінників із Вировотицько-Подравської жупанії Хорватії.

-         У контексті дотримання людських прав, як ви коментуєте випадок Ю.Тимошенко?

-         Дотримання людських прав - це основа зовнішньої і внутрішньої політики України. Справа Ю.Тимошенко, як це і має бути в демократичних державах, перебуває у компетенції правосудних органів України. До речі, зараз подібні процеси над високопосадовцями  відбуваються у багатьох країнах Європи, зокрема в Словенії, Італії, Ісландії. Важливо, щоб правовий аспект був дотриманий та щоб усі громадяни були рівними перед законом. Цей аспект є пріоритетним для України.

-         Що можете сказати про туристичні поїздки українців у Хорватію та хорватів в Україну?

-         Чотири роки поспіль для громадян України діяв безвізовий режим в’їзду до РХ. Наші туристи відвідували Хорватію безперешкодно. Зараз, після вступу Хорватії до ЄС та відповідного запровадження віз, режим поїздок до Хорватії дещо ускладнився.  Щодо літнього туризму – то, скажімо, цього літа на 20% менше наших туристів відвідало Хорватію. Проте обидві сторони докладають зусиль для вирішення цієї ситуації й максимальної лібералізації процесу видачі віз.

З іншого боку, туризм має бути вулицею з двостороннім рухом. Безперечно, і в Україні є на що подивитися. Для прикладу згадаю Київ, найбільше й найдревніше слов’янське місто, а також Львів, один з центрів регіону прадавніх білих хорватів, що є особливо цікавою темою для туристів з Хорватії.

-         Які пріоритетні проекти хорватсько-української співпраці?

-         Пріоритет нашої співпраці становлять економічні проекти. Так, два роки тому хорватська компанія  «Далековод» виграла тендер вартістю в 140 млн. євро щодо виконання робіт в Україні. А цього року Україна перемогла в тендері на ремонт хорватських літаків МіГ-21 вартістю в 14 млн. євро.  Хорватські МіГ-и зараз уже знаходяться в Одесі у процесі ремонту, укладений щільний графік робіт, це - завдання не з простих, але ми завжди працюємо ефективно. Хочу відзначити, що в ЗМІ було розгорнуто кампанію нелояльної конкуренції з метою дискредитувати українського учасника тендеру. Але вона виявилася марною – українська пропозиція була не лише набагато якіснішою, але й на 5 мільйонів євро дешевшою. І це не дивно, адже український завод в Одесі уже понад 50 років спеціалізується саме на ремонті МіГів і виконує цю роботу найкраще в світі. Також Україна отримала від Хорватії й замовлення  на ремонт хорватських вертольотів.

-         Чи українські бізнес-компанії представлені в Хорватії? Які перспективи є в цьому напрямку?

-         Можна для прикладу згадати про проект з малими гідроелектростанціями. Українська сторона зацікавлена в його реалізації, намір є серйозним, сподіваюся, що проект буде реалізовано. Великий потенціал ми вбачаємо і в міжрегіональній співпраці, яка успішно розвивається, – на сьогодні 11 хорватських жупаній і українських областей включені в пряму співпрацю. Тут я бачу великі перспективи для малого і середнього бізнесу. Посольство активно допомагає нашим підприємцям у пошуку і встановленні безпосередніх контактів у Хорватії. Також на початку  жовтня ц.р. відбудеться українсько-хорватський бізнес-форум. У вересні очікується візит до Хорватії глави МЗС України Л.Кожари, під час якого теж передбачена зустріч з хорватським підприємцями. Економізація стосунків є однозначним пріоритетом для обох сторін. Готується низка масштабних проектів у енергетичному секторі – мова йде про термінал на о.Крк, який планується реалізовувати за співучасті України.

-         У Хорватії проживає значна українська діаспора. Яка її роль в хорватсько-українській співпраці?

-         Українська діаспора в Хорватії відзначається своєю активною позицією, вона організована в мережу товариств, ансамблів, на постійній основі відбуваються фестивалі української культури, пісні й танцю. Молодше покоління вивчає українську мову в літніх школах. Вважаємо, що наша меншина гідно представляє в Хорватії українську культуру і зберігає свою самобутність, а разом з тим і активно включена в громадське, політичне життя Республіки Хорватія. Це – надійний українсько-хорватський місток єднання.

-         Як відбувається культурно-гуманітарна співпраця між нашими країнами?

-         Наші культурні взаємовідносини впродовж років позначилися низкою різноманітних подій – концертів, виставок, співпрацею вищих навчальних закладів, студентськими обмінами тощо. Особливо пишаємося встановленням за сприяння Посольства пам’ятника Івану Франку в хорватському місті Ліпік та відкриттям аудиторії Тараса Шевченка в Загребському університеті. А головні події культурного характеру, до яких ми зараз готуємося,  – це Дні культури України в Хорватії в листопаді ц.р. та  Хорватії в Україні у наступному 2014 р.

 

http://www.24sata.tv/vijesti/razgovor-oleksandr-levcenko-67420

24 sata,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux