• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Hrvatski
 • Стара версія
Гостем вечірньої інформаційної програми «Дневнік» популярного хорватського комерційного телеканалу «NOVA TV» став Посол України в Хорватії Олександр Левченко
Опубліковано 05 березня 2014 року о 12:48

Посол України в Хорватії Олександр Левченко був гостем вечірнього випуску інформаційної програми популярного хорватського комерційного телеканалу «NOVA TV».

Під час виступу Посол України прокоментував прес-конференцію Президента Росії В.Путіна, відзначивши, що більшість фактів висловлених під час цієї конференції, зокрема щодо відсутності російських військових на території Криму, не відповідає дійсності.

Разом з тим, Глава української дипломатичної місії підкреслив, що своїми діями в Криму російська сторона порушила щонайменше 12 міжнародних договорів та відповідних конвенції ООН та ОБСЄ, які гарантують територіальну цілісність та суверенітет України.

При цьому було відзначено, що свідченням про наміри Росії анексувати частину території України – Автономну Республіку Крим, є  подання до Ради Федерації РФ законопроект про нові умови приєднання територій інших держав у якості суб’єктів Федерації Росії.

Телевізійну версію вечірнього випуску інформаційної програми популярного хорватського комерційного телеканалу «NOVA TV» можна подивитися на сайті:

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/oleksandr-levcenko-ovo-je-kao-pocetak-2-svjetskog-rata-kada-je-njemacka-intervenirala-svugdje-gdje-su-bili-nijemci---325976.html

     

Текст інтерв’ю додається.

Інтерв’ю Посла України в Республіці Хорватія Олександра Левченка у програмі «Дневнік» хорватського приватного телеканалу «Нова ТВ»

 

Сьогодні ми чули виступ Президента Росії В.Путіна. Як Україна пояснює його заяви?

 

Це щось фантастичне! Ціла Україна і міжнародна спільнота сміється з його заяви про відсутність російських військових в Криму. З Росії вертольотами, бронетехнікою було перекинуто 6000 військових спецназівців, які захопили в Криму всі державні інституції, включаючи парламент і уряд. Під дулом автоматів проводилось засідання парламенту про так званий «референдум». Крім цього було призначено т.зв. голову уряду, який на минулих виборах отримав лише 4% підтримки виборців. Ви можете собі тільки уявити, які події сьогодні відбуваються в Україні, але ми тримаємось.

 

У Києві Державний секретар США Керрі заявив про підтримку Сполучених Штатів Україні, також виступив і Президент США Барак Обама. Як їх месиджи були зустрінуті у Вашій країні?

Зрозуміло, що ми вітаємо будь-яку підтримку та допомогу. Ми маємо щонайменше три документи ООН, два документи ОБСЄ, а також пару двосторонніх документи з Росією, які російська сторона порушила. Йдеться про 10 міжнародних документів, включаючи і гарантію Росії про територіальну цілісність нашої держави, а зараз в Криму знаходиться російська окупаційна армія, як це не дивно, і маємо це вирішити найближчим часом.

 

Що Ви очікуєте від завтрашньої зустрічі НАТО і Росії?

Ми сподіваємось, що НАТО зверне увагу російської сторони на неприпустимість подібної поведінки у 21 столітті. Така нова ідеологія, коли Росія може втручатися будь-де, де є російськомовне населення, дуже небезпечна. Мені пригадується початок Другої світової війни. Фашистська Німеччина втручалася всюди, де були німці. Захопила одну країну, другу, третю і після цього почалась світова війна. Сьогодні дивіться, російськомовне населення проживає в Естонії, Молдові, Азербайджані, Латвії, Білорусії, Казахстані. Що це означає? А тепер, ще й новий закон Російської Федерації, відповідно до якого навіть область, якщо має російськомовне населення, може звернутися до Росії із запитом щодо отримання статусу нового суб’єкту Федерації.

 

Як Ви вважаєте, що сьогодні більш видається реальним – війна чи мир?

Звичайно мир, ніхто не бажає воювати. Це зараз найважливіше завдання. І сподіваюсь, що так і буде. Що я би ще хотів додати стосовно російськомовного населення в Україні. Мені дзвонять багато наших громадян – росіяни за походженням. Основне їх прохання є передати три сигнали. Перший – не потрібно нас захищати від якоїсь там небезпеки в Україні. Це немає жодного сенсу. Друге – чому Путін прийняв цього збанкрутілого Януковича за якого ми голосували, а він обманув мільйони людей. Той хто переховує бандитів сам немає чистих намірів. Третє і найважливіше, ми вимагаємо: російські війська геть з Криму. 

Звісно, що кожного дня ви спілкуєтесь з багатьма людьми в Україні. Наскільки люди зараз бояться, як вони живуть?

Люди живуть своїм життям. Для нас найважливішим є розпочати наші економічні проекти. Нас все ж таки 46 мільйонів, ми найбільша за територією країна в Європі. Маємо чорнозем, можемо нагодувати два мільярди людей. Тому цей потенціал необхідно використати не лише на користь свого народу, а також і у співробітництві з нашими сусідами і партнерами - Європою та цілим світом.

                         

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux