• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Hrvatski
 • Стара версія
У березневому номері журналу «Голос народної дипломатії» надруковано виступ Посла України в Республіці Хорватія Олександра Левченка на 1000-му засіданні Координації хорватських товариств дружби
Опубліковано 01 квітня 2014 року о 18:10

Виступ Посла України в Республіці Хорватія Олександра Левченка на урочистій ювілейній 1000-ій зустрічі Координації хорватських товариств дружби (06.02.2014р.) 

 

Шановний Президенте Республіки Хорватії пане Йосиповичу,

Шановний Голово Хорватського Сабору пане Леко,

Шановний Головний секретар Координації хорватських товариств дружби пане Карафилиповичу,

Ваша Високоповажносте, пані та панове Посли,

Дорогі колеги і друзі.  

 

Для мене є великою честю і задоволенням бути присутнім сьогодні на ювілейній 1000-ій зустрічі Координації хорватських товариств дружби. Це для мене є честю, оскільки я беру участь у відзначенні одного з важливих досягнень у сфері зовнішньої політики і дипломатії. Задоволення, оскільки можу від щирого серця привітати з успіхом своїх дорогих друзів, з якими я співпрацюю і дружу вже багато років.

Тисячна зустріч, звучить досить вражаюче. Але ці враження стають ще більшими і сильнішими коли задумаєшся, що насправді означає ця цифра. А означає вона два десятиліття важкої роботи, постійних духовних пошуків і пошуків нових ідей, означає тисячу зібрань багатьох тисяч людей, багато порушених тем і вирішених питань, величезну кількість встановлених дружніх зв’язків, взаємних знайомств, країн і національних культур.

Народна дипломатія існує майже у всіх демократичних країнах і сприймається переважно як корисний, але аматорський і неофіційний додаток до професійної дипломатії. Хотів би відзначити, що в Хорватії ситуація зовсім інша, а можливо й унікальна. В Хорватії народна дипломатія має високий професійний рівень. Завдяки організації і структурі, завдяки обсягам і різноманітності, якості і змісту роботи, завдяки високому інтелектуальному і духовному рівню людей, які беруть участь у її діяльності.

І за все це, без будь-яких сумнівів, основна заслуга належить творцю і єдиному багаторічному Голові Координації, Його Високоповажності Послу Андрію Карафилиповичу. Впевнений, що без його поглядів і ідей, його невичерпної енергії і творчої сили, без його великого таланта за дружбу хорватська народна дипломатія ніколи б не стала окремим суспільно-політичним феноменом.

У зв’язку з цим мені особливо приємно згадати, що пан Карафилипович був призначений Послом Республіки Хорватія саме у моїй країні, Україні. Думаю, що це не було випадковим. Українське Посольство в Загребі з перших днів свого заснування винятково плодотворно і тісно співпрацює з Координацією. Протягом майже 20-ти років нам вдалося реалізувати декілька сотень різних заходів – від відзначення важливих дат в історії українсько-хорватських відносин до публікації книжок.

Впевнено можу сказати, що наше Посольство завжди відчувало з боку Координації і особисто від пана Карафилиповича окрему дружню симпатію і увагу. При цьому, я не був би надзвичайно здивований, якби те ж саме про себе сказали і посли всіх інших країн. Вже більше двох десятиліть, завдяки Координації, тут в Загребі тчуться і об’єднуються дорогоцінні нитки дружби, які поєднують держави і народи всього світу.

Дорогі хорватські друзі! Від імені України щиро дякую і бажаю нових успіхів у Вашій благородній діяльності.                                   

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux