9 березня 2011 року відбувся перший день офіційного візиту до Республіки Хорватія Голови Верховної Ради України Володимира Литвина, у ході якого спікер українського парламенту провів зустрічі з головою Хорватського Сабору (парламенту) Лукою Бебічем, лідером хорватської опозиції, головою Соціал-демократичної партії Зораном Мілановичем, відвідав Філософський факультет Загребського університету та зустрівся з представниками української та русинської громади в РХ .
У ході зустрічі в Хорватському Саборі було обговорено весь спектр двосторонніх відносин із наголосом на потребі інтенсифікації усіх вимірів співробітництва, зокрема міжпарламентського, політичного, економічного, військово-технічного та гуманітарного.
Сторони висловилися за доцільність активізації взаємодії на рівні профільних парламентських комітетів та парламентських груп дружби Україна-Хорватія з євроінтеграційної тематики, зокрема, з метою обміну досвідом щодо адаптації національного законодавства до вимог Європейського Союзу.
Пріоритетна увага була надана необхідності активізації економічного співробітництва, передусім з таких конкретних питань, як проведення чергового засідання Міжурядової українсько-хорватської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва, а також поглиблення співробітництва на рівні регіонів обох країн.
Існування високого потенціалу сторони відмітили у взаємодії України та Хорватії у військово-технічній, гуманітарній та туристичній галузях.
У ході відвідання Філософського факультету Загребського університету Голова ВРУ виступив перед студентами з лекцією, урочисто відкрив виставку «Українська вишиванка і народне мистецтво», а також аудиторію ім.Т.Шевченка в річницю народження Великого Кобзаря на кафедрі української мови та літератури, якій подарував українські книги та бюст українського поета.
Під час зустрічі Голови ВРУ з представниками української і русинської громади РХ основний наголос було зроблено на обговоренні стану справ та потреб української діаспори. Особлива увага була приділена розвиткові українського шкільництва, підтримці фольклорно-культурної діяльності, необхідності регулярного проведення літніх українських шкіл.