• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Hrvatski
 • Стара версія
Україна готується ввійти в Європейський Союз
Опубліковано 26 липня 2010 року о 14:00

Стаття “Україна готується ввійти в Європейський Союз” у газеті “Ютарні ліст” Тимчасового повіреного у справах України в Хорватії А.Чернишенка

Один з головних стратегічних пріоритетів України - європейська інтеграція

Сьогоднішня політика президента України Віктора Януковича, Уряду та Верховної Ради України базується на сучасних світових реаліях і засновується на прагматичному, реальному погляді на ситуацію.

Асоціація
Україна – європейська позаблокова держава, яка здійснює врівноважену зовнішню політику. Пріоритетами української влади є економічна стабільність та розвиток взаємовигіднних стосунків зі стратегічними партнерами, передусім з ЄС, Росією та США, та з багатьма іншими західними і східними партнерами.

Одним з важливих стратегічних пріоритетів України є європейська інтеграція і членство в ЄС. Цей напрямок розвитку ніколи не був під питанням для України. Україна поставила перед собою мету якомога швидше закінчити і підписати Договір про асоціацію з ЄС, який буде включати і створення зони вільної торгівлі, а також переговорний процес щодо безвізового режиму України з країнами – членами ЄС, який планується завершити до 2012 року.

В цьому контексті для України важливим є й досвід Республіки Хорватія щодо процесу євроінтеграції та щодо тих реформ, які здійснює Хорватія на цьому шляху. Країни мають винятково хороші контакти в цьому напрямку, зокрема успішно реалізовується Меморандум про співпрацю та обмін досвідом між Міністерствами закордонних справ України та РХ.

Міждержавний діалог України і Росії, яка є одним з найбільших українських економічних і стратегічних партнерів, на сьогодні характеризується відновленням конструктивних дружніх стосунків. Розширення діалогу стало результатом прагматизації двосторонньої співпраці в інтересах обидвох держав.

Така політична мотивація містить в собі конкретну економічну складову. Президент України чітко висловився, що пріоритетом розвитку стосунків України з Росією є економічна площина.

Велика співпраця
За прогнозами, цього року товарообіг між Україною і Росією досягне біля 35-37 млрд. дол. США, з тенденцією до зростання. Тривають конкретні переговори про можливу взаємодію в галузях інфраструктури, енергетичних проектів, суднобудівництва, авіа- та космічної індустрії, в питаннях боротьби з тероризмом та наркотиками, що є важливим і для стабільності усієї Європи.

Важливо, як наголосив Президент України В.Янукович, що існує багато проектів, у яких лише завдяки співпраці України та Росії можливо досягнути позитивного ефекту.

Ряд підписаних за останній час договорів підтвердив, що Україна і Росія зуміли знайти спільний інтерес в доволі складних питаннях взаємних стосунків. В результаті основні подразники, що спричинювали тривалу напругу, трансформувалися в елементи широкої взаємовигідної співпраці. Ми віримо, що позитивні результати таких дій незабаром стануть загальновідчутними.

Покращення співпраці України та Росії без сумніву є й хорошою основою для забезпечення безперешкодних поставок газу в Європу.

Україна сьогодні спрямована на результат, на професійний діалог зі своїми партнерами. Прагматизація стосунків з Росією є важливою також і для загальноєвропейської безпекової системи.

Стратегічними партнерами продовжують залишатися Україна і США. Так, впродовж цього року президент України мав зустріч з президентом США в рамках саміту ядерної безпеки.

Ця подія мала ключове значення в плані поглиблення ядерного роззброєння, вагомим результатом стала і відмова України від використання збагаченого урану у наукових дослідженнях.

Енергетика і роззброєння
Цього місяця Україну відвідала держсекретар США Х.Клінтон. Під час візиту було досягнуто домовленостей про стратегічне партнерство, про підтримку зі сторони США в питання співпраці України з МВФ та в боротьбі з кризою. Україна і США домовилися про активну співпрацю в питаннях енергетики та роззброєння.

США підтвердили, що поважають вибір України як позаблокової держави. Є спільне бачення щодо цього питання: його повинні вирішувати самі українці, і жодна інша держава не має права втручатися в це рішення.
Що стосується стосунків між Україною та НАТО, то державна позиція України сформульована точно й конкретно. Україна співпрацює і буде надалі співпрацювати практично у всіх миротворчих місіях НАТО.

Глобальна ситуація
Разом з тим, входження в Альянс на сьогоднішній день не стоїть на порядку денному української держави.

Така диференціація стосунків виходить з розуміння глобальної загальноєвропейської безпеки, ґрунтується на позиції українського народу та на позиції самого НАТО. Така ситуація найбільше відповідає реаліям сьогоднішнього дня.

«Ютарні ліст», А.Чернишенко, Тимчасово повірений у справах України в Хорватії

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux