• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Hrvatski
 • Стара версія
Відбулося прощальне прийняття з нагоди завершення мандату у Республіці Хорватія Надзвичайного і Повноважного Посла Україні Бориса Зайчука
Опубліковано 04 травня 2010 року о 16:06

4 травня 2010 року в Загребі відбулося прощальне прийняття з нагоди завершення мандату у Республіці Хорватія Надзвичайного і Повноважного Посла Україні Бориса Зайчука.

У своєму зверненні до присутніх Б.Зайчук подякував усім, хто надавав сприяння впродовж його мандату на посаді Посла, у встановленні контактів між двома державами та наголосив, що ініціативи Посольства щодо розширення українсько-хорватської співпраці знайшли підтримку серед хорватських політичних, культурних, освітніх та економічних кіл.

Б.Зайчук відзначив, що цілий ряд задумів було успішно реалізовано, а частина перебуває в процесі здійснення.

Так, за останній період відбувся ряд політичних візитів на найвищому рівні, зокрема візит Голови хорватського Сабору Л.Бебича в Україну в листопаді 2009 р. Також делегація України на чолі з Головою ВР України В.Литвином взяла участь в інавгурації новообраного Президента РХ І.Йосиповича 18 лютого ц.р.

Було активізовано співпрацю між Україною та Хорватією в галузі культурного співробітництва. Так, проведено ряд вечорів, які на високому рівні представили культуру України в РХ; були налагоджені контакти та здійснено ряд робочих візитів в Україну і Хорватію між провідними культурними інституціями двох держав – філармоніями, національними театрами та музеями. Вперше на високому рівні в РХ було вшановано пам'ять жертв Голодомору під час недільної панахиди в центральній католицькій церкві столиці Хорватії – Загребській надбіскупії. Для бібліотеки Філософського факультету Загребського університету буде передано в дарунок біля двох сотень українських книг, перші з яких Б.Зайчук вручив Деканові Філософського факультету на прийнятті. Група студентів Театральної Академії м.Загреб взяла участь у Міжнародному театральному фестивалі в Києві у квітні ц.р. Громадські діячі Хорватії – члени української спільноти та друзі України, отримали високі нагороди - Почесні Грамоти Верховної Ради України, які були вручені в Загребі у лютому ц.р. безпосередньо Головою Верховної Ради В.Литвином. Нагородження мало велике значення та значний резонанс у Хорватії, зокрема в колах української громади.

Ряд задумів перебуває в стані реалізації. Зокрема, зараз в Україні триває виготовлення пам’ятного знака І.Франку для встановлення його в хорватському м. Ліпік. В Загребському Університеті завдяки ініціативі Посольства восени ц.р. планується відкриття аудиторії ім. Т.Шевченка. Найближчим часом очкується започаткування співпраці між Спілками художників Хорватії та України та ін.

Великі зусилля були спрямовані на налагодження економічної співпраці. Так, були встановлені безпосередні зв’язки між хорватськими жупаніями та українськими областями, які мають перспективу до майбутньої співпраці. У квітні ц.р. відбувся візит групи хорватських підприємців до України, який засвідчив інтерес до співпраці в галузях сільського господарства, хімічної промисловості та будівельних матеріалів.

Б.Зайчук наголосив на важливості послідовної роботи по розширенню контактів Хорватії з Україною та на необхідності докладання постійних зусиль для більш широкого представлення України в Хорватії.

Він запевнив, що і надалі сприятиме реалізації тих задумів, які були досягнуті за останній період.

На прийнятті були присутні численні гості: вищі посадовці Хорватії, представники дипкорпусу, економічних, культурних кіл. Зокрема, серед присутніх були Голова Хорватського Сабору Лука Бебич з дружиною, Керівник апарату Хорватського Сабору М.Муніврана, депутати парламенту, керівництво МЗСЄІ РХ, інших міністерств і відомств РХ, посли США, Австрії, Польщі, Росії, ін. держав, директори Хорватського Народного Театру, Національного Музею мистецтв і ремесел, керівництво Загребської філармонії, Філософського факультету Загребського університету, професорський склад кафедри української мови і літератури Загребського університету, керівники товариства Українсько-хорватської дружби, організацій української громади в РХ, представники української діаспори в Хорватії, вище духовенство РХ, представники бізнес-кіл, друзі України та колеги по роботі.

Посол України Б.Зайчук завершив своє офіційне перебування в Республіці Хорватія у зв’язку з призначенням на посаду Голови Пенсійного фонду України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux