15 березня ц.р. Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Хорватія Борис Зайчук провів робочу зустріч з викладачами Кафедри української мови та літератури Філософського факультету Загребського університету.
Як відзначив під час розмови завідуючий Кафедрою Євген Пащенко, така зустріч між співробітниками Кафедри та Послом України в РХ відбулася вперше.
Зі сторони Кафедри була надана широка інформація про реформу освітньої системи в РХ та про особливості сьогоднішнього навчального процесу студентів-україністів. Було згадано щорічні мовні та студентські практики, які студенти відділення української мови й літератури проводять в Україні.
Посол України Б.Зайчук запропонував керівництву Кафедри розглянути нові можливості щодо залучення студентів-україністів до діяльності, яка сприятиме вдосконаленню їхніх професійних знань та навичок. Зокрема, була висловлена пропозиція щодо реалізації туристичних екскурсій у м. Загреб українською мовою, підготовки українською мовою перекладів туристичних путівників, залучення студентів до перекладів під час офіційних та робочих поїздок хорватської сторони в Україну, можливість педагогічної роботи з дітьми із українських родин на території РХ та ін.
Сторони погодилися щодо важливості пошуку різних шляхів співпраці по залученню студентів-україністів до активної діяльності з метою їх професійної реалізації.
Під час зустрічі було обговорено деталі відкриття аудиторії ім. Т.Шевченка на Філософському факультеті, яке відбудеться на ініціативу та за сприяння Посольства України.
Також було розглянуто можливості створення на базі Кафедри україністики Культурно-інформативного центру, який своєю діяльністю в галузі культурно-гуманітарних заходів сприятиме кращому знайомству та зближенню України і Хорватії.
Як повідомив Посол України Б.Зайчук, за сприяння української сторони бібліотека Філософського факультету незабаром поповниться новими українськими виданнями з художньої літератури та науково-методичними посібниками.
Під час зустрічі було відзначено виняткову важливість місця Кафедри української мови та літератури як осередку вивчення української мови і літератури та підготовки професійних кадрів у галузі україністики в регіоні.