• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Hrvatski
 • Стара версія
Стаття Посла України в Хорватії Олександра Левченка "Російська анексія Криму порушила світовий порядок безпеки" у хорватській газеті "Ютарні лист" від 03 грудня 2015 року
Опубліковано 03 грудня 2015 року о 15:18

Стаття Посла України в Хорватії Олександра Левченка "Російська анексія Криму порушила світовий порядок безпеки" у хорватській газеті "Ютарні лист" від 03 грудня 2015 року

 

Російська анексія Криму порушила світовий порядок безпеки.

Російський Посол у Республіці Хорватія др. Анвар Азімов 26 листопада ц.р. опублікував у газеті «Ютарні лист» велике інтерв’ю, присвячене кризі в російсько-турецьких відносинах через збиття російського військового літака. Дискутувати з Його Високоповажністю з цього питання в принципі не є моєю компетенцією, хотів би тільки зауважити, що у тексті взагалі не згадуються два постулати, на яких мав би ґрунтуватися весь подальший аналіз: неприпустимо порушувати повітряний простір  іншої держави, а ця держава має не тільки право, але й обов’язок захищати свій простір.

Водночас, безперечно, моїм обов’язком є спростувати ті твердження пана Посла, які стосуються України (в газеті вони графічно виділені окремою рамкою). Отже, по порядку.

 

Санкції проти Росії.

Посол РФ наголошує,  що санкції завдають шкоди не тільки Росії, а й Європі, і сподівається, що в наступному році вони будуть зняті.

Будь-які санкції виглядають шкідливими й абсурдними, якщо їх розглядали у відриві від причин, якими вони викликані.  А причини вельми cерйозні: напад Росії на суверенну країну, окупація території, порушення основ міжнародного права та руйнування післявоєнної системи безпеки у Європі і світі. Збитки від санкцій у мільйон разів менші від втрат, які нам загрожують, якщо ми поступимося й погодимося жити у світі, в якому розбійництво є нормою державної політики. 

Що ж до зняття санкцій протягом року, то можна й швидше, якщо Росія поверне Крим і вийде з Донбасу.

 

Донбас.

Др. Анвар Азімов закликає Київ до діалогу з Донбасом, запевняючи, що про його приєднання до Росії не може бути й мови.

Ватажки самопроголошених проросійських «республік» на окупованій частині Донбасу є стовідсотковими маріонетками Кремля, дерев’яними ляльками без права голосу і волі. Вести переговори з лялькою виглядало б щонайменше глупо. Проте ми готові і далі вести переговори з ляльководом.

Тішить те, що про приєднання Донбасу до Росії Москва більше не хоче й чути. Отже, санкції все-таки ефективні. І українська армія теж.

 

Крим

Посол РФ особливо наголошує, що Росія нізащо не поверне Крим Україні.

Нещодавно, відповідаючи пану Азімову, у своїй статті «Крим не є закритим питанням» я зауважив, що коли Кремль говорить про Крим, то використовує фальшиві аксіоми, більше схожі на шаманські заклинання. «Аргументація», яку наводить Посол у своєму новому інтерв’ю, найкраще це підтверджує: «Для Москви це питання вже вирішене, тут не може бути жодного компромісу. Це незворотній процес, і це тверда позиція російської політики». Отже, мій опонент чотири рази (!) підряд різними способами повторив одне й те ж, але жодного разу не пояснив, чому б це мало бути саме так. Чим це анексія Криму краща від окупації Донбасу? Яка різниця між першим і другим розбійництвом? І чому б це світова спільнота взагалі мала пробачити Росії найважчий міжнародний злочини?

«Важливі сигнали»

Його Високоповажність довірливо повідомляє, що деякі важливі країни дали Москві сигнали, що «питання Криму не буде проблемою під час переговорів про відміну санкцій». Це єдиний новий і цікавий інформаційний елемент «української» частини інтерв’ю. У перекладі з дипломатичної мови він означає: «Деякі країни ЄС готові подарувати Крим Росії». Шкода, що пан посол не вказав, хто саме діє за спиною інших держав-членів ЄС.

 Хоча, може, таких країн і немає. Цілком можливо, що це ще одна інформаційна спецоперація Кремля з метою порушити єдність Європи.

Крим у жодному разі не можна пробачити Росії, бо саме він, а не Донбас, є основною геополітичною проблемою. Крим став першою у післявоєнній Європі територією, яку силою відібрали в однієї країни і офіційно приєднали до іншої. Тим самим саме в Криму Росія зруйнувала світовий безпековий порядок. Залишити їй Крим означало б переселитися у похмурий світ, де боротьба без правил буде єдиним правилом. 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux