• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Hrvatski
  • Стара версія
Стаття Посла України в Хорватії Олександра Левченка в газеті "Слободна Далмація" під назвою «Фантомна ескадрилья не бомбардує цілі у Сирії»
Опубліковано 19 жовтня 2016 року о 14:35

У «Слободній Далмації» 21 вересня опубліковано статтю «Хорватські МіГ-и з України перекинули для удару по Сирії?». Російські і сирійські літаки нещодавно знищили гуманітарний конвой ООН, який віз допомогу місту Алеппо, загинуло 20 гуманітарних працівників. Це  страшний міжнародний злочин, вину за який Росія незграбно намагається перекинути на когось іншого. І ось у «Слободній Далмації» з’явилася неймовірна історія. Нібито конвой розбомбили не росіяни, а хтось створив «сіру» ескадрилью без ознак, а вона вчинила криваву провокацію, щоб потім до наклепницької акції підключилися медіа. А звідки ті літаки–привиди?

Та то ж хорватські літаки, які МОРХ у 2013 році відправило на ремонт в Україну і які українці (звісно «під керівництвом ЦРУ і у співпраці з підрозділами хорватських таємних служб та російською  мафією»!) перекинули з ремонтної майстерні у Одесі сирійським повстанцям, а хорватам підсунули непридатний до використання брухт! Правду кажучи, автор сам визнає, що історія майже неймовірна і походить з якось антиамериканського порталу.

Але все одно головною темою його статті залишається саме казка про «ескадрилью», а не реальний масакр, вчинений російськими літаками. Я розумію, що метою було напустити туману навколо російського злочину, але мені, все-таки неясно, навіщо використовувати такий абсурд, якщо за сто кілометрів видно, що це фантастика, але не наукова, а розвідницька.

 Однак не всі наклепи  на Україну походять з сумнівного сайту. Автор стверджує, що "виявилося правдою і було доведено результатами  слідства", що українці зібрали МіГ-и для Хорватії  " із запчастин з Ємену і Болгарії". Нічого не доведено, тому що розслідування все ще триває, і я не буду здивований, якщо в кінці воно зробить висновок, що всі звинувачення сфабриковані і політично мотивовані.

Особисто для мене це очевидна річ, я ще навесні попереджав, що за медійною кампанією стоїть все та ж  Росія.

Однак в усій статті найбільше мене обурили два начебто мимохідь випадково зроблені зауваження, які автор наводить неначе якісь аксіоми: "В Україні діє маріонетковий уряд",  а колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі, який зараз очолює Одеську область, «є гравцем американських спецслужб» (фактично і друге твердження зводиться до тези про маріонетку). Обидві ці  «аксіоми» вже давно вигадали російські пропагандисти, для яких кожен, хто відмовляється бути маріонеткою Кремля, автоматично стає маріонеткою Білого дому.

Михайло Саакашвілі, як Президент, за допомогою кардинальних реформ поборов корупцію і витягнув Грузію із тотальних злиднів. Він би не досяг таких успіхів, якби не відмовився коритися диктатурі Москви і не розвернув країну у напрямку західної демократії. За це його відразу ж затаврували як «американського гравця», а у 2008 році Росія розпочала проти Грузії справжню війну.

Через 5 років російські війська вторглися і в Україну. І причина та ж сама: ми обрали шлях європейської інтеграції і не захотіли бути якоюсь  сатрапією, в якій би «президенти» під контролем Москви володарювали до кінця життя як царі.

Сьогодні найбільшим національним інтересом і українського народу, і влади - є захист Батьківщини від російської агресії. А тепер скажіть мені, чи логічно і чи порядно називати маріонетковою владу, яка служить цьому національному інтересові і користується у цьому підтримкою всього народу?

Кожен журналіст, кожен політолог має право на власну думку, і навіть на власні помилки. Але мені здається, що істина інколи буває настільки очевидна, що помилитися може тільки той, хто цього свідомо бажає.

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux