• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Hrvatski
 • Стара версія
Стаття Посла України в Хорватії Олександра Левченка у газеті "Слободна Далмація" під назвою "Військовослужбовців НАТО немає в Україні!"
Опубліковано 13 лютого 2017 року о 13:16

Це вже вчетверте я повинен спростовувати російську пропаганду хорватського журналіста Антуна Масле, який у «Слободній Далмації» веде зовнішню політику. Дивна річ, як тільки він у своїх аналізах доходить до російсько-українського конфлікту, то відразу починає ретранслювати російську дезінформацію. Цього разу, між іншим, ситуація ще дивніша. Із заголовком статті пана Масле  «Хорватія втягнута у гібридну війну» (надруковано 16.01.2017) я повністю погоджуюся. Більш того, у своїх публікаціях я багато разів попереджав хорватське суспільство, що путінська Росія веде гібридну війну проти ЄС і НАТО та розпалює конфлікт на Балканах, щоб ще більше дестабілізувати Європу. Антун Масле навіть використовує ті ж самі аргументи: говорить про зростання сепаратизму у Республіці Сербській, яка знаходиться під ковпаком Росії та згадує Путінського ідеолога Олександра Дугіна, який із Москви закликає до створення «Великої Сербії». Як приклад російської гібридної майстерності він навів окупацію і анексію українського Криму, описавши і головні брудні трюки Москви – «ввічливих зелених чоловічків» (тобто російських військових без національних ознак на мундирах) та на швидку руку проведений     референдум про від’єднання.

А далі у статті починаються ті дивні речі, про які я вам говорив. Пан Масле, перелічивши докази російських злочинів, зненацька переходить на їхній бік і без тіні сумніву включає російську пропагандистську програму: за його словами, анексія Криму була лише російською «реакцією на гібридні операції НАТО і США, чиєю головною стратегічною метою було видворити російські сили  (тобто флот ) з Криму». Більш того, ще раніше «американські стратеги спеціалізувалися на так званих кольорових революціях» (пам’ятаєте помаранчеву революцію в Україні 2004 року?),  щоб узяти під контроль «всі країни колишньої радянської системи та країни Близького і Середнього Сходу  та Балкан». Далі вже журналіст занурюється у води чистої (чи брудної?) фантастики: «переворот у столиці Росії і встановлення васальної прозахідної влади стало б капітальним геостратегічним успіхом у вічній холодній війні».

Бідна Росія! Як же це вона так довго терпіла такі знущання! Чому раніше не відповіла підступним американцям окупацією українського Криму, Донецька і Луганська!

А тепер серйозно. Хорватський журналіст Антун Масле дивним чином бачить світ саме так, як його бачать ментально зашорені імперські політики і генерали в Кремлі. А бачать вони його приблизно так: «Всі країни, які були під контролем Москви, але вирвалися з-під нього, все одно залишаються її власністю. Вирватися вони змогли лише завдяки підривній допомозі Америки, тож мають бути покарані і вони і Америка». Отже, про право націй мати свою державу, про право держав самим визначати свою долю немає навіть мови. Нема навіть і натяку на думку, що між диктатурою, репресіями, людським і національним приниженням, безпросвітними злиднями у радянській системі та демократією і достойним життям у Європі будь-яка нормальна країна обере Європу і без жодного тиску з Вашингтона.

Ніхто не заперечує, що Захід протистояв тоталітаристському СРСР, а у наш час підтримує євроатлантичні прагнення суверенних держав, які того бажають. Але примітизувати аналіз і зводити історичні процеси до геополітичної гри двох гросмейстерів, заперечуючи при цьому права і свободи інших країн і народів – для політичного експерта це помилка, яку неможливо вибачити.

Проте стверджувати, що, окупувавши Крим і частину Донбасу, Росія лише захищалася від США і НАТО, це вже не помилка, а свідоме маніпулювання поняттями, логікою і істиною. Таке факірське перетворення воєнного агресора у безневинну жертву справді є  вершиною цинізму і абсурду у виконанні російських інформаційних спеціалістів. Про всяк випадок хочу відзначити, що НАТО-вські війська не вдиралися ні в Росію, ні в Україну, а Росія реально здійснила військову інтервенцію проти суверенної України. Тож хто є тут агресором, а хто жертвою?

Те, що Антун Масле прямо і некритично використовує російські пропагандистські кліше, підтверджує ще одна цитата з його статті: «Україна опинилася в центрі гібридної війни Америки і НАТО з одного боку, та Росії – з іншого. Війна є гібридною, бо жодна із згаданих сторін не визнає, що має свої спеціальні сили на лінії розмежування».

Із останнього речення випливає, нібито у дійсності обидві сторони мають свої сили на полі бою. Присутність російських військ на Донбасі визнав навіть і Міжнародний трибунал у Гаазі. Проте військових частин Америки і НАТО на полі бою просто немає.  Захід не наважується дати нам навіть летальну зброю, а що вже говорити про солдатів.

Брехня про натовців у українських окопах була вигадана на самому початку війни у 2014 році і призначалася виключно для промивання мізків у середині самої Росії, бо хто б у таке повірив у самих країнах НАТО? Хтозна, як  ця брехня зараз опинилася у тексті хорватського журналіста. У будь-якому разі на такі небилиці не міг би купитися і найнаївніший серед аналітиків.

Посол України в РХ                            Олександр Левченко

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux