• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Hrvatski
 • Стара версія
Стаття Тимчасового повіреного у справах України в Хорватії Ю.Лисенка у газеті "Вечерні лист" під назвою "Що “ввічливі чоловічки” російської армії роблять в палаці Лисинського?"
Опубліковано 07 серпня 2017 року о 11:29

Що “ввічливі чоловічки” російської армії роблять в палаці Лисинського?

 

“Вечерні лист” 18 липня 2017 року опублікував оголошення, що восени у концертному залі ім.В.Лисинського виступатиме ансамбль пісні та танцю російської армії ім. О.Александрова. Пишуть, що мова йде про один з найкращих колективів у світі. Про майстерне виконання немає сумніву, проте тут дещо смердить, смердить першорозрядною політичною провокацією.

Ще СРСР використовував мистецтво для політичних та ідеологічних цілей, а першість у цьому тримав балет “Большого театра”, який віртуозним танцем намагався у всьому світові хоч якось покращити неприглядну картину радянського режиму. Цю традицію продовжує і путінська Росія, особливо коли вона опинилася в “м’якій” міжнародній ізоляції. При цьому Москва вдало використовує принципово різне уявлення про мистецтво у демократичному та авторитарному світі. Захід вірить, що мистецтво вільне від політики і що воно сприяє взаєморозумінню між сторонами, навіть коли вони перебувають у конфронтації. Кремль же все ще розглядає мистецтво як засіб впливу та пропаганди, і це так, хоча б тому, що у тоталітарних режимах ніщо не може існувати без ідеологічно-політичного доважка.

Я повністю свідомий такого доважка, але ніколи б не виступав проти турне російського балету, опери чи фольклорного колективу, оскільки впевнений, що, незважаючи на розрахунки догматиків, мистецтво у такому випадку все ж перемагає політику. Проте виступ ансамблю у військовій формі з погонами це дещо зовсім інше. Його ніяк не вдасться відділити не тільки від політики його держави, але й від діяльності армії, складовою частиною якої він є. А гріхи російської армії надзвичайно тяжкі. Вона є безпосереднім виконавцем російської анексії українського Криму та окупації частини Донбасу. Агресію Росії проти України засудила міжнародна спільнота, засудили ЄС та НАТО, засудила і Хорватія, але…

Якщо хтось думає, що озброєне військо це одне, а військовий хор це інше, той дуже помиляється! Уже 19 та 20 березня 2014 року, тобто наступного дня після незаконного приєднання Криму до Росії, ансамбль російської армії ім. О.Александрова дав концерти на центральних площах двох головних кримських міст Сімферополя та Севастополя. “Дорогі кримчани, росіяни, земляки! Поздоровляю вас з поверненням додому, на батьківщину, в Росію”, - розпочав програму ведучий концерту в урочистій військовій формі. Отже, колектив ім. О.Александрова як військовий підрозділ є безпосереднім учасником окупації Криму!

Крім того, на початку травня 2014 року колектив ім. О.Александрова презентував пісню власного виробництва “Вежливие люди”, яка в Росії стала гімном на честь завоювання Криму (нагадаємо, що “ввічливими або зеленими чоловічками” іронічно називали російських військовослужбовців без національних ознак на уніформі, які, вдаючи “місцеву самооборону”, здійснювали окупацію Криму).

Якщо хтось все ще думає, що Крим це двостороння проблема між Москвою та Києвом, а всі інші спокійно можуть насолоджуватися солодкоголосим співом російського війська, той знову впадає в оману. Росія веде гібридну війну не тільки проти України, але й проти ЄС, НАТО, США, і дякувати Богу, що Захід нарешті це усвідомив. У цій війні Кремль використовує не тільки нахабну пропаганду, підкуп політиків та ЗМІ, кібернетичні диверсії та втручання у вибори. Наприкінці минулого року “ввічливі чоловічки”, керовані з Москви, мало не здійснили державний переворот у сусідній з Хорватією Чорногорії, яка насмілилася приєднатися до НАТО. Сценарій того гібридної “повстання народу” аж ніяк не був “ввічливим”, а навпаки – він передбачав численні людські жертви.

Якщо хтось все ж сподівається, що на Хорватію, як головний форпост ЄС та НАТО у стратегічно важливому регіоні Південно-східної Європи, не поширюється гібридні російські плани, той знову схибив. Нагадаємо, що закладена під “Агрокор” фінансова міна, яка потрясла економічне та політичне життя Хорватії, була власне “Made in Russia”.

Отже, ансамбль ім. О.Александрова важко назвати посланником дружньої армії. Організатори концерту з хорватської сторони, можливо з найкращими бажаннями, все ж піддалися на грубу політичну провокацію. Головна мета цієї провокації навіть не викликати в хорватської публіки симпатію стосовно Росії, її війська та політики. Боюсь, що головна мета - це заплямувати гідність Хорватії, створити враження, що вона не вважає Росію та російську армію агресором, а може й навіть їм симпатизує.

Будьмо відверті. Ансамбль російської армії ім. О.Александрова як активний та безпосередній учасник окупації Криму, тобто як співучасник міжнародного злочину повинен був би підпадати під санкції ЄС та НАТО, але замість цього від домовляється про турне по Європі. Хотів би вірити, що ця помилка буде виправлена.

 

 Тимчасовий повірений                                                                                      Юрій Лисенко

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux