Газета «Novi list», 23 лютого 2012 року
Визнання сприяло взаємному зміцненню державного суверенітету і дружби двох близьких народів, які політичні питання вирішували на найвищому рівні – було наголошено на урочистості.
РІЄКА. Два десятиліття встановлення дипломатичних відносин між Республікою Хорватія і Україною відзначено на вчорашній Святковій Академії у великому залі Філодраматики. На заході були присутні Посол України в Хорватії Олександр Левченко, колишні посли Хорватії в Україні, колишній президент Хорватії Степан Месич, представники українських культурних товариств і нацменшин, жупан Приморсько-горанської жупанії Відоє Вуїч, заступник мера Рієки Мирослав Матешич та інші високі гості. Святкову Академію організували Посольство України в Хорватії, Хорватсько-українське товариство, Українська громада Республіки Хорватія і Українське культурно-просвітнє товариство «Дніпро» з Рієки.
За словами колишніх послів Хорватії в Україні Мар’яна Комбола і Джури Відмаровича, взаємне дипломатичне визнання сприяло взаємному зміцненню державного суверенітету і дружби двох близьких народів, які політичні питання вирішували на найвищому рівні, а до того ж самого прагнуть сторони і в галузі економічної співпраці.
Дякуємо вам, наші українські друзі, за визнання і підтримку, чого ми очікуємо також і сьогодні, в момент коли Хорватія знову знаходиться перед своєрідним міжнародним визнанням зі сторони ЄС, - сказав М.Комбол, а колишній президент РХ С.Месич додав, що основою хорватсько-українських стосунків є міжлюдські стосунки, і в цьому значною мірою сприяє діяльність культурних товариств, а співпрацю в галузі економіки слід і далі розвивати на ще вищий рівень.
Слід згадати, що Україна є третьою державою у світі і першою між країнами ООН, яка визнала незалежність Хорватії 11 грудня 1992 року, а 18 лютого 1992 р. були встановлені дипломатичні стосунки між двома країнами. Українсько-хорватське товариство дружби було засноване в Києві у 1992 р., а три роки після цього і в Загребі, з метою зміцнення політичної, економічної, культурно-наукової і спортивної співпраці. На сьогодні на території м.Рієка діє аж три українських культурно-просвітніх товариств, котрі об’єднують численних українців і русинів, для яких Хорватія стала другою батьківщиною.
Посол О.Левченко на економічному факультету Університету в Рієці.
З нагоди цієї важливої події вчора Посол О. Левченко відвідав економічний факультет у Рієці, де з деканом проф. Г.Безичем розмовляв про можливості встановлення і розвитку співпраці з вищими навчальними закладами України. Завдяки існуючій міжурядовій угоді про співпрацю в галузі культури, освіти, науки і технологій наявні значні можливості до зміцнення культурної і освітньої співпраці, а також щодо інтенсифікації обміну викладачами і студентами у рамках міжуніверситетських контактів