Стаття Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка в рамках участі Міністра у Croatia Summit-і в м. Дубровник (Республіка Хорватія) 06-07 липня ц.р.
Місто Дубровник вже сім років поспіль є господарем Хорватія-Саміту, який поступово перетворився на солідну міжнародну платформу для обміну думками з найважливіших подій в регіоні та світі.
Цьогорічна тема саміту «Досвід європейських реформ та розбудова держави» є надзвичайно цікавою для України, яка сама обрала повноправне членство в Європейському Союзі своїм пріоритетом.
За допомогою динамічних процесів перебудови держави відповідно до європейських стандартів Хорватія успішно здолала свій шлях до ЄС і може бути прикладом для решти країн.
З іншого боку, рішення про набуття Хорватією членства в ЄС у липні 2013р. ухвалене попри наявні труднощі, які переживає ЄС, свідчить про актуальність ідеї розширення як рушійної сили розвитку Євросоюзу.
Україна вважає Хорватію однією з провідних країн Південно-Східного регіону, лідером серед країн Західних Балкан у євроінтеграційних процесах, а також важливим контрибутором стабільності й безпеки в регіоні.
Саме Хорватія вже декілька туристичних сезонів поспіль є справжнім лідером туристичної галузі регіону та залишається одним з провідних місць відпочинку українських громадян. Цьому сприяє не в останню чергу й відміна Хорватією три роки поспіль візового режиму для українців, що ми надзвичайно цінуємо. Зі свого боку, ми також зробили все можливе, щоб спростити поїздки хорватських громадян до України, взагалі скасувавши з червня ц.р. візовий режим для них.
Здобувши незалежність у 1991 році, і Україна і Хорватія взяли курс на розбудову демократичного суспільства, правової держави, ринкової економіки, включення у світові та євроінтеграційні процеси.
Ще одна схожість - гра наших збірних під час нещодавнього футбольного чемпіонату Євро-2012.
Вважаю, команди України і Хорватії гідно представили наші країни на цій спортивній події, незважаючи на те, що вони не змогли продовжити боротьбу в чвертьфіналі.
Україна доклала величезних зусиль з підготовки до футбольного чемпіонату Євро-2012, яке, як всі бачили, пройшло на високому рівні.
Завдяки використанню значного внутрішнього потенціалу побудовані найсучасніші футбольні стадіони в Донецьку, Львові, Києві, Харкові, розвинута інфраструктура, готелі та інші об’єкти в сфері послуг.
Важливо, що все це було зроблено у важкі часи глобальної економічної кризи.
Належний рівень безпеки проведення Євро-2012, гостинність наших громадян тощо змінили попереднє враження, створене дискредитаційною кампанією напередодні чемпіонату. Самі вболівальники і гості, яких на Євро-2012 була рекордна кількість, вкрай розчаровані відкритою брехнею та дезінформацією щодо України, у тому числі стосовно проявів расизму в нашій країні.
Так, для прикладу, в Донецьку відбувся парад англійських уболівальників у знак протесту проти продемонстрованого на ВВС фільму «Стадіони ненависті», де Україна показана як країна расизму.
А голландські вболівальники на підтримку України виконували в Харкові гімн нашої держави. Я переконаний, що свої позитивні враження від перебування в Україні іноземні гості візьмуть з собою на батьківщину. І це є наша найбільша інвестиція.
Я вже був у Хорватії в 2004 році з офіційним візитом, побував також і на одному з попередніх Хорватія-Самітів, і мені дуже приємно знову відвідати цю країну та зустрітися з хорватським керівництвом.