• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Hrvatski
 • Стара версія
Інтерв'ю Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України І.Климпуш-Цинцадзе газеті "Ютарні лист" під назвою "Захід не розуміє, що російська загроза Україні - це насправді, загроза для Європи"
Опубліковано 10 грудня 2018 року о 11:19

«ЗАХІД НЕ РОЗУМІЄ, ЩО РОСІЙСЬКА ЗАГРОЗА УКРАЇНІ – ЦЕ, НАСПРАВДІ, ЗАГРОЗА ДЛЯ ЄВРОПИ»

 

«ЗАХІД НЕ РОЗУМІЄ, ЩО РОСІЙСЬКА ЗАГРОЗА УКРАЇНІ – ЦЕ, НАСПРАВДІ, ЗАГРОЗА ДЛЯ ЄВРОПИ»

 Віце-прем’єр-міністр України Іванна Климпуш-Цинцадзе, яка відповідає за процеси євроінтеграції, прибула на чолі української делегації на Саміт Центральноєвропейської ініціативи у Загреб у той час, коли пристрасті навколо українсько-російського інциденту в Керченській протоці все ще не заспокоїлись.

 -  Складається враження, що після інциденту в Керченській протоці дві країни перебувають на межі війни?

 -  Одне маленьке зауваження – не інцидент, а агресія Росії проти України і всіх норм міжнародного права. Ми відчуваємо російську агресію вже чотири роки. Хіба потрібно нагадувати про анексію Криму і окупацію Донбасу та Луганська? Проте, з подіями в Керченській протоці ми вступили в нову фазу. Росія більше не ховається за «маленькими зеленими чоловічками», як це було в Криму,  - тепер це відкритий акт агресії. Росія захопила три наші кораблі, а 24-х моряків взяла в полон і відправила їх у в’язницю до Москви, де хоче їх судити за російськими законами, замість того щоб трактувати їх відповідно до Женевської конвенції. Росія хоче легалізувати анексію Криму, повністю взяти під контроль Азовське море і дестабілізувати українську політичну сцену до президентських виборів, які відбудуться навесні 2019 року.

-  Саме вибори знаходяться в центрі уваги інциденту, оскільки наголошується, що все було зроблено для того, аби напередодні виборів покращити низький рейтинг президента Петра Порошенка?

 - Це – російська пропаганда. Путін не може змиритися з тим, що Україна – незалежна держава. Він і далі говорить про неї як про «нереалізовану» державу. Для нього є неприйнятним те, що Україна хоче стати членом ЄС і НАТО, і він робить все, щоб перешкодити цьому.

-  Так, але рейтинг Порошенка є дійсно низьким?

 - Можете бути певними: те, що відбулося, не має відношення до виборів і до низького рейтингу нашого Президента. Це все удари нижче поясу, які Росія постійно використовує і, на жаль, занадто часто вони з’являються в західних ЗМІ. Володимир Путін шукає оправдання російській поведінці агресора, тож і цей випадок він намагається використати на свою користь. Тому він направляє в Азовське море і до Криму військові кораблі, танки і системи С-300. Це – пряма загроза для нашої незалежності, що може призвести до ескалації конфлікту.

 -  Україна ввела воєнний стан і оголосила мобілізацію.

 -  Ні, мобілізації немає. Введено воєнний стан на 30 днів в областях, які межують з Росією або знаходяться поруч з зоною військових дій.  Це – заходи обережності, щоб ми були готові на випадок ймовірного нападу з боку Росії.

 -  Дехто схильний говорити, що цей конфлікт відповідає Україні, щоб знову привернути увагу до своїх проблем, бо, здається, що в останній час і Захід погодився з існуючим «status quo» щодо Криму, а все частіше лунають заклики щодо відміни санкцій проти Росії.

 -  Мені шкода, що дехто на Заході не розуміє, що російська загроза Україні – це, насправді, загроза для Європи. При ймовірній поразці України, - але це, будьте певними, не відбудеться, - Росія наближається до європейських кордонів, а окрилена ймовірною перемогою в Україні вона становитиме, будьте певні, велику небезпеку для Європи. Якби світ адекватно відреагував на російську агресію по відношенню до Грузії у 2008 році, сьогодні в Україні не відбувалося б те, що зараз відбувається.

 - Проте, існує питання Північного потоку-2, реалізація якого може відрізати Україну від головних енергетичних шляхів, і вона втратила б своє сьогоднішнє значення транзитера.

-  Це – геополітичний проект Росії: по-перше, зробити Європу залежною від свого газу, а, по-друге, відсікти Україну, як Ви й сказали, щоб вона стала, на їхню думку, нецікавою для Європи, і, відповідно, перетворилась на легшу здобич.

 Однак, це також і німецький проект, а не лише російський?

 -  Так, але Росія його просуває сильніше від Німеччини, для якої це, скоріше, економічний, ніж політичний проект. Але в Німеччині зараз існує великий опір якраз через цей геостратегічний російський компонент.

 -  Чи боїтесь ви, що в цьому випадку зацікавленість Заходу щодо України буде зменшуватись і що вас більше ніхто не буде так віддано захищати?

 - Знаєте, нашою метою є Європа, бо Україна своїм потенціалом, від сільського господарства до робочої сили і загорожі на шляху до Росії, ще й як має що запропонувати Європі. Крім того, ми перш за все захищаємо себе, а цим і Європу з її цінностями. Ми для Європи значимо набагато більше, ніж просто транзитна країна російського газу.

 - Чи може Україна стати жертвою того, що Захід все ж таки бачить в Росії велику і важливу геополітичну країну, з якою хоче співпрацювати, і яка для нього, врешті-решт, є важливішою, ніж Україна?

-   На жаль, ми чуємо подібні голоси серед деяких країн ЄС, які вважають, що Росія є важливішою і тому їй потрібно віддати Україну. Так вони ризикують самі опинитися перед агресивним обличчям Росії. Проте, ми вибрали свій шлях: європейська та євроатлантична інтеграція.  Ми не повернемось під російську палицю.

 -   Одне з двох великих дорікань на адресу України з боку Брюсселю – це високий рівень корупції, до того ж серед високих політичних кіл.

 -     Я не буду заперечувати, що цього не існує, проте це – ще один елемент російської пропаганди, яку вона поширює для того, щоб виправдати свою агресію.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux