• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Hrvatski
 • Стара версія
Задар і Севастополь відкривають нову сторінку співпраці
Опубліковано 04 липня 2012 року о 14:44

Інтерв’ю Посла України в Республіці Хорватія О.М.Левченка у хорватській газеті «Задарскі ліст» 04 липня 2012 року (неофіційний переклад з хорватської мови)

Після встановлення співпраці між Задарською жупанією і Херсонською областю, низкою інших хорватських і українських регіонів, слідує налагодження контактів між містами Київ і Загреб, Самбір і Самобор, Севастополь і Задар.

Україна і Хорватія – країни, які пов’язує спільна історія, а останнім часом інтенсивно розвивається і співпраця між містами та регіонами. Крім того, що в Задарі діє Почесне консульство України, договір про співпрацю підписали Херсонська область і Задарська жупанія, а незабаром аналогічна співпраця очікується і між містами Задар та Севастополь.

Все міцнішою є й економічна співпраця між двома державами. Так, кілька днів тому в суднобудівну компанію «Віктор Ленац», головним акціонером якого є задарська фірма «Танкерська мореплавство», прибув док з української суднобудівельної компанії «Паллада» з Херсона вартістю біля 7 млн. євро, на якому будуть ремонтувати менші кораблі, передусім танкери для перевезення хімічних речовин, LPG кораблі, пароми і менші пасажирські кораблі, а також вантажні судна.

Культурна і торговельно-економічна співпраця

— Докладніше про спільне історичне минуле, економічну ситуацію в Україні та співпрацю між регіонами двох держав нам розповів Посол України в Хорватії Олександр Левченко.

 — Ми маємо перспективну мету. Відкривається Почесне консульство Хорватії в українському місті Донецьк, за менше ніж рік часу відбулося два українсько-хорватських бізнес-форуми в Україні. Готується ряд офіційних візитів, а міністр закордонних справ України відвідає Croatia Summit в Дубровнику. На порядку денному – реалізація Днів культури України в Хорватії та Днів культури Хорватії в Україні, а також засідання двосторонньої комісії з питань торговельно-економічної співпраці.

— Останнім часом відчутно посилилася співпраця між регіонами двох держав, тут лежить великий потенціал.

— Підтримуючи європейський тренд глибинної децентралізації, ми працюємо над зміцненням співпраці між українськими і хорватськими регіонами. Вже розпочалося співробітництво між Закарпатською областю та Вуковарсько-сремською жупанією, Київською областю та Загребською і Сплітсько-далматинською жупанією, Херсонською областю та Задарською жупанією. Також в планах реалізація попередніх домовленостей щодо започаткування співробітництва між Чернівецькою областю та Вараждінською жупанією, Івано-Франківською областю та Пожеско-славонською жупанією, Рівненською областю та Меджімурскою жупанією, Чернігівською областю та Пріморско-горанскою жупанією, містами Київ і Загреб, Севастополь і Задар, Самбір і Самобор.

Промоція України через Євро-2012

— Євро-2012 є великою рекламою для України. Більшість вболівальників мають позитивне враження від перебування в Україні, а розбудова інфраструктури сприяла створенню нових робочих місць; крім стадіонів, впорядковані та побудовані автошляхи.

— На підготовку до Євро-2012 Україна витратила 9% ВВП, що створило близько 69 тис. нових робочих місць за останні 4 роки. Необхідно згадати, що на організацію Євро-2012 Україна витратила в 7 раз менше ніж Польща, 5 млрд. дол. США. З них 85% - на транспортну інфраструктуру, а решта – на будівництво стадіонів і безпосередню організацію чемпіонату. Для порівняння, в 2011 р. в Україні було збудовано 1 700 км нових автошляхів, що майже в 20 разів більше ніж у 2009 р.

Київ та інші українські міста-господарі Євро – Донецьк, Харків, Львів – зараз пов’язані швидкісними поїздами, - сказав О.Левченко, додавши, що українські аеропорти можуть конкурувати з європейськими, нагадавши слова Прем’єр-міністра України М.Азарова про те, що «Україна продемонструвала світові, що вона може вирішити найбільш складні завдання в короткі терміни».

Наша держава перемогла скептиків і неприятелів, які сподівалися, що свято спорту в Україні не вдасться - сказав О.Левченко, наголосивши, що дискусія про неготовність України була політизованою, а вболівальники – особливо англійські і голландські – залишилися дуже задоволеними і привезли з собою з України позитивні враження.

Севастополь міг би бути важливим для Задара

Міста Севастополь і Задар розпочали переговори про співпрацю, за ініціативою Посла О.Левченка ще в грудні 2010 р. Здійснюється офіційна переписка між Посольством України і мерією м.Задар про можливості співпраці двох міст.

— Севастополь – це місто, яке може бути цікавим економічним партнером Задара. Це – важливий порт, в якому розміщений український флот, а одночасно місто має і розвинуте суднобудівництво. Воно має особливе історичне значення і дуже розвинуте як туристичний центр, а саме місто має статус і міста, і регіону.

В м. Задар також живе і працює Почесний консул України в РХ Нікола Маліч, який роками опікується над зміцненням контактів між двома державами.

Задарська жупанія і Херсонська область

Співпраця Задарської жупанії і Херсонської області триває вже певний час, а минулого року був підписаний Меморандум про намір встановлення співпраці в торговельно-економічній, науково-технічній та культурній сфері. Меморандумом передбачено розвиток співпраці в різних сферах, від промисловості, сільського господарства, транспорту і торгівлі до науки, техніки, освіти і охорони здоров’я, культури, мистецтва, туризму і спорту. Співпраця в економічній галузі розпочалася між компаніями «Мараска» і «Петрус», а також укладено Договір про співпрацю між Університетом м.Задар і Морським інститутом м.Херсон, в яку включений і студентський обмін, а в майбутньому планується розширення співпраці та обмін викладачами університетів з різних напрямків підготовки.

Відбулися зустрічі з представниками Херсонської області України, встановлено низку контактів, опрацьовується можливість підписання Договору про двосторонню співпрацю. Під час візиту до України Задарська жупанія брала участь в 17-му туристичному ярмарку в Києві, де представила свої туристичні можливості і проекти розвитку. Під час візиту відбулося відвідання Університету торгівлі і менеджменту в Києві, а Морський інститут в Херсоні встановив співпрацю з Університетом м.Задар з метою здійснення студентських обмінів.

«Задарскі ліст», О.М.Левченко, Посол України в Хорватії

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux