Стаття Посла України в Республіці Хорватія О.М.Левченка у хорватській газеті «Jutarnji list», присвячена тематиці ЄВРО-2012 (9 травня 2012 року) Неофіційний переклад з хорватської мови
Чемпіонат Європи (ЧЄ) з футболу буде третім в історії Європейських змагань, який організовують дві держави – після чемпіонату 2000 р в Голландії й Бельгії, та ЧЄ 2008 р. в Австрії й Швейцарії. Вперше країни Центральної Європи – Україна і Польща – отримали можливість бути господарями цієї події. Символічним є й лозунг цьогорічного чемпіонату: «Створимо історію разом!».
Такі проекти завжди стають прискорювачами процесу, вони дають нагоду пришвидшити реструктуризацію, реорганізацію та модернізацію в різних сферах економіки країни. Тому Україна прагне досягнути якомога більшого ефекту і використати нагоду для модернізації й реструктуризації своєї транспортної інфраструктури, сектору обслуговування та туристичної сфери в цілому.
У зв’язку з нещодавніми драматичними подіями в Дніпропетровську важливо наголосити наступне. По-перше, під час терористичних нападів було поранено близько 30 осіб, проте, на щастя, не було жодного смертного випадку. В лікарнях на сьогодні перебуває не більше від 10 осіб, в основному з легкими пораненнями. По-друге, ситуація в цьому місті, як і на території всієї України, знаходиться під контролем влади. Я впевнений, що вибухи в Лондоні та у Дагестані з чисельними жертвами не стануть перешкодою для проведення Олімпійських ігор у Великобританії чи в у Російській Федерації, а тим більше – в Україні. Це офіційно підтвердила і УЄФА після зустрічі з українською владою.
Українська влада надала переконливі докази того, що безпека під час проведення Євро-2012 в Україні буде на такому ж рівні, як і в країні нашого партнера – Польщі, так само як це було і в інших країнах, які стали господарями Євро в 2008 році – в Австрії та Швейцарії. З 11 травня усі стадіони переходять під керівництво УЄФА і, як зазначив головний директор УЄФА М.Каллен, «назад дороги немає».
З іншої сторони, ми твердо притримуємося позиції про те, що слід відділяти політику і великий спорт, а успішне проведення чемпіонату стане перемогою не для окремих політиків та політичних партій, а для всіх нас – для усіх європейців. Україна вважає деструктивними спроби політизації спортивних подій, які з давніх часів займали важливе місце в процесі встановлення міждержавного порозуміння та єднання.
Термінологія бойкоту сягає часів холодної війни, коли СРСР ввів війська в Афганістан. Заклики до бойкоту чемпіонату на практиці означатимуть підрив іміджу цієї грандіозної спортивної події та шкоду інтересам мільйонів рядових українців, що голосують за різні партії, або взагалі не цікавляться політикою. Ті, хто прагнуть зробити мішень з Євро-2012, ані сприяють реформуванню української судової системи, ані допомагають зміцненню демократичних інститутів та верховенства права в Україні. Всі ці питання об’єктивно перебувають в іншій площині, ніж свято футболу, яке за своєю суттю стоїть поза політикою і не може використовуватися для вирішення політичних завдань.
Успішне проведення чемпіонату стане перемогою не конкретних політичних діячів, партій чи ідеологій, а всіх українців та поляків, невдача - поразкою мільйонів, ударом по курсу УЄФА на розширення географії великого футболу за межі заможних західноєвропейських держав.