• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Hrvatski
 • Стара версія
Стаття Посла України в Республіці Хорватія О.М.Левченка у хорватському журналі «Glas narodne diplomacije», грудень 2012 року, Україна після виборів
Опубліковано 12 грудня 2012 року о 12:18

Стаття Посла України в Республіці Хорватія О.М.Левченка

у хорватському журналі «Glas narodne diplomacije», грудень 2012 року

 Україна після виборів

 28 жовтня ц.р. в Україні відбулись вибори до Верховної Ради.

 Явка громадян була 60% і відповідала активній позиції політичних сил і громадян України.

Центральні та місцеві виборчі комісії, центральні та місцеві органи влади зробити все для того, щоб вибори пройшли вільно, демократично. Так, вперше були встановлені веб-камери на виборчих дільницях, і будь-хто міг спостерігати за перебігом голосування.

 Відеофіксація стала потужним превентивним заходом проти порушень і фальсифікацій, а також є документальною базою у спірних випадках.

 На ці вибори в Україну прибуло 3797 іноземних спостерігачів.  Це безпрецедентна кількість у порівнянні з усіма попередніми виборами та й у порівнянні з виборами у більшості держав-членів ОБСЄ. Також і представники політичних сил-учасниць виборів контролювали всі процеси в ході виборів настільки, наскільки мали бажання і сили.

 Спостерігачі від Республіки Хорватія, зокрема від Хорватського Сабору та неурядових організацій, також взяли участь у спостереженні за виборами до Українського парламенту.

 На п’яти виборчих дільницях в мажоритарних округах, де біло зафіксовано порушення виборчого процесу, відбудуться перевибори. Тобто, це стосується 1,2 депутатських місць у Верховній Раді, яка нараховує 450 парламентарів. Таким чином, вибори до головного законодавчого органу України відбулися з дотриманням демократичних норм і принципів виборчого законодавства.

 Зараз відбувається процес формування більшості у Верховній Раді, після чого в середині грудня ц.р. вона розпочне свою роботу з обранням керівництва ВРУ та затвердження нового складу Уряду.

 Позитивні перетворення в Україні

Впродовж останніх років в Україні швидкими темпами відбувається курс на модернізацію країни.

 Це курс, який дозволив за два з половиною роки збільшити мінімальну заробітну плату у півтора рази. Середня заробітна плата за цей час зросла на 60%. Темпи зростання доходів громадян утричі перевищили темпи зростання цін.

 Середній розмір пенсії порівняно з початком 2010 року виріс більше, ніж на третину. Товарообіг збільшується щороку приблизно на 20%.

 Ріст внутрішнього валового продукту (ВВП) за перше півріччя 2012 року склав 2,5%, тоді як в 2011 р. зростання ВВП склало 5,2%.

 Підготовка до Головування України в ОБСЄ у 2013 році

 Протягом 2013 року відбудеться головування України в ОБСЄ.

Україна докладатиме зусиль для зміцнення ролі ОБСЄ у реалізації ідеї «без пекового простору ОБСЄ», вільної від розподільчих ліній, конфліктів, сфер впливу та зон з різними рівнями відповідальності. Передбачається надати нового імпульсу вирішенню тривалих конфліктів на просторі ОБСЄ, перш за все у Придністровському регіоні. У економіко-довкільному вимірі Україна надаватиме сприяння обговоренню проблем впливу на навколишнє середовище діяльності в енергетичній сфері. Особливо Україна наголошує на увазі в рамках свого головування до широкого кола питань гуманітарного виміру ОБСЄ, зокрема, до проблематики   свободи слова, просування толерантності і недискримінації, гендерної рівності, боротьби з торгівлею людьми.

 Розвиток хорватсько-українського діалогу

 Економічні відносини

 Важливою подією стало п'яте засідання Міжурядової українсько-хорватської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва, яке відбулося 12 листопада ц.р. в м.Києві. Під час засідання були розглянути питання двостороннього співробітництва у сферах транспорту, метрології та технічного регулювання, підтримки підприємництва, промисловості, енергетики, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, сільського господарства, туризму, освіти, науки, техніки. Результатами засідання стало ряд домовленостей щодо подальшого розвитку економічної та науково-технічної співпраці.

 Активно розвивається міжрегіональна складова українсько-хорватських відносин. Так, у листопаді ц.р. відбулися візити делегацій Меджимурської жупанії до Рівненської області (Міжнародний форум агрологістики) та Вуковарско-сремської жупанії до Закарпатської області. Готується візит, на початку грудня ц.р., делегації Приморсько-горанської жупанії до Чернігівської області, що стане першим кроком до встановлення безпосередніх контактів між двома регіонами України і Хорватії.

 В цьому році також делегація Карловачкої жупанії побувала в Миколаївській області, делегація Загребської жупанії в Київській області, Хмельницька область виступила регіоном-партнером на відомій виставці «Віроекспо» у Віровітіці, делегація Вінницької області побувала в Осієчко-баранській жупанії, а Тернопільська область представила свій економічний потенціал Бродсько-посавській жупанії. Делегація міста Дрогобича побувала у місті-побратимі Ліпіку, а делегація Київщини відвідала Сплітсько-далматинську жупанію.  

 Що ж стосується цьогорічного туристичного сезону, то він як і в минулі роки, показав традиційно позитивний вплив дії тимчасових безвізових режимів: впродовж 2012 року Хорватію відвідало близько 70 тис. громадян України.

 Культурно-гуманітарний діалог

 У підтвердження крилатої фрази про те, що мистецтво не знає кордонів, у листопаді ц.р. молода хорватська художниця Ваня Штробіч 2 тижні перебувала в Україні на запрошення Національної спілки художників України. В цей же час талановита українська художниця Галина Попінова 2 тижні проживала та творила свої картини за хорватськими мотивами у Загребі.

 Цими днями у музеї «Кловічеві Двори» відкрилася для відвідувачів виставка «Сучасна українська графіка», яка отримала найвищі відгуки серед місцевої критики.

 Але, безперечно, кульмінацією культурної співпраці двох наших країн повинні стати Дні культури України в РХ, про які тривають переговори між двома міністерствами культури, заплановані на осінь 2013 року, та після цього – Дні культури Хорватії в Україні у 2014 році.

 Голодомор 1932-1933 рр. в Україні

 Український і хорватський народи традиційно простягали один одному руку в тяжких моментах своєї історії.

 Цими днями ми не можемо обійти увагою велику трагедію в історії українського народу ХХ століття – Голодомор 1932-1933 рр.

 У листопаді кожного року хорватський народ приєднується до вшанування пам’яті жертв цієї української трагедії.

 Впродовж 1932-1933 рр. в мирний час через штучний голод в Україні загинуло понад 6 млн. людей. Ця трагедія отримала назву Голодомор. Коли Сталін прийшов до влади в СРСР, розпочалося відбирання врожаю в селян через нереально високі встановлені виробничі квоти, і ще насильніше забирання врожаю та покарання селян, які приховували пшеницю і їжу аби вижити від голоду, довело мешканців України до загального вмирання від голоду. Голодомор був викликаний Сталінським режимом з метою знищити в корені українські національні прагнення. Багатомільйонні жертви закопувалися в братські могили-ями скрізь по території України, яка перебувала в складі колишнього СРСР.

 Дані говорять, що лише в 1933 р., на піку індустріалізації, кожної хвилини від голоду вмирало 17 українців, тисячу – кожної години, 25 тимяч – кожного дня. З того періоду походить відома і страшна Сталінова фраза про те, що «смерть одної людини – трагедія, а смерть мільйонів - статистика».

 Цей злочин впродовж десятиліть замовчувався. Лише в 1988 р. його визнали як геноцид. Традиційно, спогад про жертв Голодомору відзначається щороку в четверту суботу листопада. Так було і цього року, в суботу 24 листопада 2012 р.в Україні та по всьому світі люди знову ставили запалені свічки на вікна своїх осель, на спогад про жертв Голодомору.

 Хорватський народ також приєднався до болі українського народу в цій трагедії. Відбулися численні поминальні служби в католицьких та греко-католицьких храмах на території всієї Хорватії. Окрема богослужіння відбулося в Марії Бистриці.

 

 

 

Glas narodne diplomacije,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux