• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Hrvatski
 • Стара версія
Інтерв’ю Міністра закордонних справ України Л.О.Кожари у хорватській газеті «Jutarnji list»
Опубліковано 07 вересня 2013 року о 13:15

Інтерв’ю Міністра закордонних справ України Л.О.Кожари у хорватській газеті «Jutarnji list», 07 вересня 2013 року

 

«З ХОРВАТІЄЮ МИ ЗАСНОВУЄМО ЕКОНОМІЧНУ РАДУ»

 ЛЕОНІД КОЖАРА, МІНІСТР ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ

 З Міністром Л.Кожарою, діючим Головою ОБСЄ, ми розмовляли напередодні його першого візиту в Хорватію.

 

Розмову вів: Владо Вурушич

З офіційним візитом у Хорватію прибуває діючий Голова ОБСЄ, Міністр закордонних справ України Леонід Кожара.

Однією з головних проблем між двома країнами є візове питання.

- Питання спрощення візового режиму між нашими державами розглядатиметься у площині лібералізації візового режиму з ЄС. З боку наших хорватських друзів ми очікуємо підтримку як під час саміту Східного партнерства у Вільнюсі, у ході якого ми сподіваємося підписати Угоду про асоціацію, так і у питанні лібералізації візового режиму з ЄС.

 

Ремонт МІГ-ів

 Економічні відносини двох країн не на високому рівні. Як їх поліпшити?

- На жаль, світова фінансова криза завдала відчутного удару цим відносинам, обсяги товарообігу різко впали. Об’єктивно наші країни мають багато спільних економічних інтересів і можливостей, потенціал співробітництва величезний, і наше завдання - максимально його реалізувати.

Цей рік став успішним для нашого співробітництва у військово-технічній сфері.

Україна виграла тендер на ремонт для Збройних сил Хорватії бойових літаків МіГ-21 та вертольотів Мі-8.

У Загребі я планую зустріч з представниками ділових кіл Хорватії, під час якої буде засновано українсько-хорватську Економічну раду.

 

Цього року Україна головує в ОБСЄ. Які пріоритети й головні досягнення вашого головування?

-  Завдання, які наша держава поставила перед собою у рамках головування в ОБСЄ, покликані забезпечити підтримку найбільш оптимальної моделі багатосторонньої співпраці держав на просторі ОБСЄ «від Ванкувера до Владивостоку».

Ми підняли на новий рівень тематику протидії торгівлі людьми, фактично започаткували якісно нову дискусію з основних викликів та загроз довкіллю та енергетичній безпеці в регіоні ОБСЄ.

 

Головні – власні інтереси

Чи стоїть перед Києвом питання: Європейський Союз – чи приєднання до Митного союзу з Росією, Казахстаном та Білоруссю? Які переваги і які недоліки України як країни, яка з одного боку межує з країнами ЄС, а з іншого – з Росією?

-  Ми будуємо зовнішню політику виходячи виключно з власних національних інтересів та інтересів наших громадян, чому на сьогоднішній день найбільш відповідає наша подальша європейська інтеграція, а також поглиблення дружніх відносин з Росією, Білоруссю, Казахстаном та іншими партнерами по СНД.

Для держави, що розташована між двома інтеграційними об’єднаннями, найбільш вигідним та продуманим курсом є такий, коли прагматичні, інтенсивні та взаємовигідні відносини зберігаються з усіма партнерами.

Нам усім слід рахуватися з тим, що найближчим часом підписання Україною Угоди про асоціацію та подальше функціонування зони вільної торгівлі  з ЄС стане новим чинником, який впливатиме на відносини з Росією та іншими державами-членами Митного союзу.

Разом з тим ми чудово розуміємо, що  функціонування Митного союзу та в подальшому Євразійського економічного союзу є також об’єктивною реальністю.

Я переконаний, що чим далі Україна просунеться в економічній інтеграції з ЄС, тим важливішим партнером вона ставатиме для Росії і, навпаки.

 

Процес Ю.Тимошенко знаходиться в юридичній площині, без політичного виміру

Справа колишнього прем’єра Юлії Тимошенко у країнах ЄС розглядається як політична.  Які шанси, що вона вийде із в’язниці або що їй дозволять лікування за кордоном?

- Дійсно справа Ю.Тимошенко залишається негативним фактором у відносинах між Україною та ЄС. Я вважаю це несправедливим і неправильним. Тут не має ніякої політики, це питання знаходиться виключно в юридичній площині.

Україна відкрита до дискусії з питань, які стосуються цієї резонансної справи, а завдяки високопрофесійній роботі Моніторингової комісії Європейського парламенту на чолі з П.Коксом та А.Квасневським Україна впевнена, що наші закордонні колеги володіють у повному обсязі інформацією з цього питання.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux