• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Hrvatski
 • Стара версія
Інтерв’ю Посла України у Боснії і Герцеговині Олександра Левченка газеті «Дневні аваз» від 15 березня 2014 року «Від’єднання Криму вплине на світовий порядок»
Опубліковано 15 березня 2014 року о 22:42

«Дневні аваз» від 15.03.2014 р.

 

Посол України у Боснії і Герцеговині Олександр Левченко в інтерв’ю для «Дневного авазу» заявив, що «референдум» в Криму щодо відокремлення від України та приєднання до Росії, є «повністю нелегальним та нелегітимним».

         Зокрема, Посол України наголошує, що Україна є унітарною державою, а Крим хоча і має статус автономії не може самостійно ухвалювати рішення щодо свого статусу, тим більше щодо відокремлення.

 

Небезпечний прецедент

         - Рішення про відокремленням Криму та, зокрема, міста Севастополя, який не входить до складу Автономії, є прямим порушенням міжнародного права і створюється небезпечний прецедент, який обов’язково вплине на цілий світовий порядок.

 

         В Криму завтра буде проведено референдум щодо приєднання до Росії. На які результати цього референдуму ви очікуєте?

         -  Україна ніколи не змириться з анексією ані найменшої частини нашої території або будь-якого іншого виду окупації. Ситуація, що склалася, є надзвичайно серйозною і загрожує не лише державному суверенітету України, але й миру та стабільності Європи та світу в цілому.

         Крім того, рішення про оголошення «референдуму» було ухвалено за неприйнятних обставин, під тиском окупаційних військ, які вторгнулися без запрошення, порушивши всі міжнародні багатосторонні та двосторонні документи між Україною та Російською Федерацією. Російські війська захопили всі наші державні органи в Криму і оточили всі наші воєнні сили, дислоковані на цій території.

         На мою думку, цей «референдум» є нічим іншим, як цинічним політичним фарсом, що має одну ціль - створення видимості легітимної анексії українського півострова.

         Уряд в Києві, як і західні країни, раніше заявив, що не визнаватиме результати референдуму. Але, чи мають Київ та Захід засоби для запобігання приєднання Криму до Росії, з урахуванням того, що цей регіон наразі перебуває під контролем сил, лояльних до Москви?

 

         - Сьогодні, у цей виключно складний  для нашої країни час, ми намагаємось, за допомогою світової громадськості та міжнародних організацій, найти рішення, яке б зупинило військову інтервенцію Росії в Крим і сприяло врегулюванню ситуації виключно мирним шляхом.

         Що стосується зовнішньої політики, ціла світова спільнота засуджує інтервенцію Росії та наполягає на збереженні суверенітету та цілісності України, за що ми висловлюємо велику вдячність. Маємо надію на  позитивні результати переговорів Заходу з російською стороною, які вже розпочаті США та ЄС.

         Наша позиція полягає в тому, що ми повинні вирішувати цей конфлікт всіма можливими політичними та дипломатичними методами, залучаючи до цього процесу всі світові організації, зокрема ООН, ОБСЄ і Раду Європи, в рамках існуючих норм міжнародного права.

         В такій небезпечній ситуації ніхто не може залишитись осторонь. Який би не був результат так званого «кримського референдуму», його ніколи не визнає ані Україна, ані жодна держава світу, оскільки сам спосіб його проведення є повністю нелегітимним.

        

         Як ви дивитесь на реакцію Європейського Союзу, який, як складається враження, не є готовим поставити під удар свої відносини з Росією. Чи вважаєте ви, що реакція ЄС на те, що відбувається в Україні, мала б бути гострішою?

 

         В обставинах, в яких перебуває наша держава, я думаю, що Європейський Союз повинен зробити все можливе для впливу на офіційну Москву з метою припинення агресивної політики по відношенню до України.

         Європейський Союз за підтримки США, однозначно і рішуче заявив про введення всіх видів санкцій, політичних та економічних у тому випадку, якщо Росія продовжить інтервенцію в Україну.

         Також ми бачимо, що сьогодні майже всі лідери провідних європейських держав перебувають у постійному контакті з офіційною Москвою з метою умовити президента Росії прийняти розумне рішення й відмовитись від анексії української території.

         Наразі ніхто не знає, як далеко може піти Москва щодо реалізації своєї ідеології «Великої Росії», але ця ідея є небезпечною для всього міжнародно-правового порядку. Всі люди доброї волі мають бути насторожені. „Якщо ціла міжнародна спільнота буде рішучою і консолідованою у відсічі російській агресії, цю кризу можна буде вирішити мирним шляхом“, - каже Левченко.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux