• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Hrvatski
  • Стара версія
Стаття Посла України в Республіці Хорватія Олександра Левченка в газеті «24 сата» від 30.07.2014 року "Допоможіть нам звільнити Надію"
Опубліковано 30 липня 2014 року о 15:53

Допоможіть нам звільнити Надію

 

Викрадена військовослужбовець. Надію Савченко Росіяни звинувачують, що вона є винною у смерті двох журналістів. Викрали її і вивезли до Росії. Намагалися її зламати допитами. Не відпускають на свободу, хоча не мають жодних доказів.

 

            Україна звертається до світової громадськості із закликом щодо допомоги у звільненні з російського полону своєї національної героїні, старшого лейтенанта української військової авіації Надії Савченко.

            Коли почалася російська агресія на Схід України, Надія стала добровольцем піхотного батальйону «Айдар». Для того щоб її відпустили з її авіаційної бригади, вона взяла відпустку. 18 червня під час бою біля Луганська її захопили сепаратисти, коли вона намагалася винести пораненого з поля бою. Наступного дня, напевно, з пропагандистською метою в Інтернеті з’явився запис її допиту.

            Однак, результат був абсолютно протилежний тому, на який сподівалися сепаратисти. Весь український народ був вражений силою дівчини, яка, знаючи що її життя під загрозою, спокійно і гідно розмовляла з ворогом. На запитання російського розвідника «Скільки сил нам протистоїть?» вона з гордістю відповіла: «Думаю, що вся Україна». За один день Надія стала національним героєм, яку зараз називають українською Жанною Д’Арк.

            Коли вона потрапила в полон, довгий час про неї не було жодних вістей. Лише нещодавно з’явилась інформація про те, що вона знаходиться у в’язниці у російському місті Вороніж. Росія хоче її судити і їй загрожує довічне ув’язнення. Ситуація є повністю абсурдною, хоча це, схоже, зовсім не турбує російську сторону. Зрозуміло, що сепаратисти незаконно перевезли дівчину до сусідньої держави, яка офіційно заявляє, що не має жодного зв’язку із подіями на території України. Якщо насправді це так, росіяни мали б її відразу передати українській владі. Однак російські служби вигадали безглузду версію і офіційно стверджують, що Надія нелегально в’їхала в Росію як біженка і там вже була затримана під час перевірки документів. Надію звинувачують в тому, що вона причетна до вбивства двох російських журналістів на Сході України. Ці журналісти незаконно потрапили на територію України з Росії та без жодних журналістських ознак на уніформі висвітлювали напад групи проросійських терористів на українську армію. Тобто, вони брали участь в бою та загинули від мінометного вогню. Надія Савченко в той час взагалі не знаходилась там і ніяким чином не могла ані допомогти, ані нашкодити цим журналістам. Їх смерть потрібна Москві для того, щоб хоч якось пов’язати випадок Надії з завданням шкоди  громадянам Російської Федерації.

            Росія довго не дозволяла провести зустріч Надії з українським консулом, що є грубим порушенням міжнародної консульської конвенції. Консулу вдалося відвідати полонену лише 16 липня. З’ясувалося, що Надія страйкувала голодом, щоб їй уможливили цю зустріч. Вона підтвердила, що її насильно в автомобілі вивезли в Росію з мішком на голові та в наручниках. Тобто йдеться про справжнє викрадення, про міжнародний тероризм на державному рівні. Кремль навіть не намагається знайти розумне виправдання. Україна робить все можливе для звільнення Надії. Цей випадок також вже розглядає Європейський суд з прав людини. Але Надії потрібна підтримка і міжнародної громадськості, всіх, кому небайдужа свобода, демократія і справедливість.

  Під час допиту, вона заявила окупантам: «Ви мене не відпустите. І вб’ють мене російські власті за вашими звинуваченнями». Ми цього не повинні допустити.       

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux