• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Hrvatski
  • Стара версія
Інтерв’ю з Послом України в БіГ О.М.Левченком, опубліковане в одній з провідних газет Боснії і Герцеговини «Дневні аваз» 28 листопада 2015 р., у День пам’яті жертв Голодоморів у Україні.
Опубліковано 29 листопада 2015 року о 16:59

Одна з провідних газет Боснії і Герцеговини «Дневні аваз» 28 листопада 2015 р., у День пам’яті жертв Голодоморів у Україні,  опублікувала інтерв’ю з Послом України в БіГ О.М.Левченком

 Геноцид голодoм

 - Україна 28 листопада 2006 р. визнала геноцид українського народу 1932-1933 рр., коли від голоду в Україні померло 7 млн. людей. Чи ця трагедія являє собою приклад російської політики щодо України?

 - Знищення 7 мільйонів українців голодом в 1932 і 1933 роках ми називаємо Голодомором. Це одна з найстрашніших трагедій не тільки України, а й усього людства. І за кількістю жертв, і за страхітливістю смертних мук, і за диявольською підступністю виконання.

Від голоду вмирало 17 українців щохвилини, понад тисячу – щогодини і 25 тисяч – кожного дня. Метою було покарати Україну і в класовому, і в національному плані. Штучний голодомор був покаранням для України за спробу від’єднатись від Росії і водночас «превентивним заходом», щоб українці більше ніколи не повстали. У цьому сенсі незаперечними є паралелі з війною, яку Росія тепер веде проти нашої країни. Адже сьогодні в Кремлі сидять прямі світоглядні спадкоємці тих, хто 83 роки тому здійснив щодо українців геноцид голодом. 28 листопада українці відзначають День пам’яті жертв Голодомору. Закликаю читачів згадати їх у своїх молитвах.

 Російська агресія

 - Яким чином Україна має намір боротись за повернення своїх територій?

 - Наша позиція абсолютно ясна. Росія здійснила агресію проти суверенної держави Україна. Не витримує критики посилання Москви на волю народу Криму і т.зв. «референдум», бо він був проведений під дулами окупантів, а його результати безсоромно фальсифіковані в Москві. На відміну від Криму, Росія не анексувала, а «тільки» окупувала чистину українського Донбасу. Москва уперто спростовує, що там знаходяться її регулярні війська, але це нікого не може обдурити. Україна не примириться з російською окупацією і обов’язково поверне собі захоплені території. У нас уже є вельми мотивоване військо, яке не боїться російського Голіафа, проте ми розраховуємо передусім на мирну реінтеграцію за допомогою міжнародної спільноти. Санкції поволі, але діють. Кремль уже погодився на переговори в Мінську, врешті-решт він погодиться з усіма вимогами міжнародної спільноти.

 - Прокоментуйте, будь ласка, посилення російського впливу в Чорногорії, Сербії та конкретно в БіГ?

 - З Росією та російським народом нас пов’язує довга історія, в якій було багато доброго, але й немало поганого. Звичайні росіяни справді добрі та щирі люди з широкою душею. Але російська держава часто намагається принизити та знищити національний ідентитет народів, які від неї залежать. Україна тут найкращий приклад.  Серби і чорногорці відомі своєю любов’ю до Росії, але я впевнений, що якби вони були її сусідами і відчули б усю «ніжність» російського ведмедя, то ця любов швидко б розтанула. Зрештою, Чорногорію ця «ніжність» наздогнала і без сусідства, щойно вона захотіла вступити до НАТО. Росія, яка через агресію проти України увійшла в принциповий конфлікт з ЄС, сьогодні намагається будь-що дестабілізувати Європу, а Балкани, як відомо, є слабким місцем Європи, тому Кремль міг би зловжити своїм впливом, аби знову розпалити тут вогонь. Я порадив би бути обережним.

 - Громадяни БіГ стурбовані звісткою про припинення постачання російського газу Україні?

 - Тут скажу коротко і ясно. Хоча Україна більше не буде купувати для себе дорогий російський газ, вона й надалі буде в повному обсязі транспортувати його в Європу. І тут від України ви не можете очікувати ніяких несподіванок, бо ми себе відчуваємо частиною Європи і вона є нашим найближчим союзником у боротьбі з російською агресією. Якщо, не дай Боже, виникнуть якісь проблеми, то в цьому точно будемо винуваті не ми.

 Виживання держави 

 - Україна визначилась щодо інтеграції у ЄС та НАТО, на якій стадії перебуває реалізація цих цілей?

Інтеграція в ЄС і НАТО - стратегічні зовнішньополітичні цілі України. Зараз ми повним ходом працюємо за затвердженим планом і в тісному співробітництві з Брюсселем. Так, декілька днів тому Україна виконала всі вимоги ЄС у сфері візової лібералізації. Наше стратегічне партнерство з НАТО зараз є інтенсивнішим ніж будь-коли, а причини цього цілком зрозумілі. Агресія Росії показала, що євроатлантична інтеграція важлива для самого виживання нашої держави. 

 

Інтерв’ю провів Ердін Халимич  

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux