• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Hrvatski
 • Стара версія
Хорватська газета «Ютарні лист» від 7 листопада 2016 р. опублікувала статтю Посла України в РХ Олександра Левченка, в якій спростовуються наклепи журналіста Крешимира Жабеца стосовно ремонту в Україні хорватських літаків МіГ-21.
Опубліковано 07 листопада 2016 року о 17:41

Наводимо повний текст спростування. 

МІГ-и. Реальна шкода від наклепницьких залпів.

Після більше ніж чотирьох місяців паузи журналіст Крешимир Жабец знову «відкрив вогонь» по хорватських МІГ-ах, куплених в Україні. 10 жовтня він опублікував у «Ютарньому листу» статтю «Болгари підтвердили слідчим: українці продали нам чотири фюзеляжі для МІГ-ів, ресурс яких вийшов у 1998 р.». Ця стаття – якесь запізніле відлуння бурхливої кампанії, яку він розпочав минулої весни. У нинішній публікації він укотре повторює старі і вже спростовані звинувачення (кого цікавить – рекомендую свої статті на сайті Посольства України «МІГ-и. Слово на захист оббреханих моторів» від 10 червня і «Ремонт МІГ-ів. Українська точка зору» від 4 травня ц.р., в яких я спростував усі конкретні звинувачення).

У новій статті Крешимира Жабеца головною новиною є твердження, нібито болгарська влада підтвердила хорватським слідчим, що вживані фюзеляжі і мотори в літаках, які українська компанія «Укрспецекспорт» продала Міноборони РХ, походять з Болгарії. Журналіст досить детально переповідає зміст «болгарського документа», що свідчить про те, що він має вільний доступ до особливо таємних документів ще не завершеного розслідування Комітету з боротьби з корупцією.

Напрошується питання: як таке можливо і чи не повинна втрутитися Державна прокуратура РХ? Утім, гадаю, що прокуратура може не турбуватися. Через дипломатичні канали я отримав запевнення з болгарського Міністерства оборони про те, що Болгарія ніколи не продавала Україні фюзеляжів і моторів для МІГ-ів. Здається, пан Жабец знову «отримав доступ» до фальсифікованих документів, що у всій його антимігівській кампанії є досить частим випадком (у вищезгаданих спростуваннях я описую випадок підробки горезвісного листа єменського генерала і комічну вигадку про скаргу хорватських офіцерів, яким погані українці на ремонтному заводі нібито наказували дивитися в інший бік, щоб вони не побачили махінацій під час ремонту літаків).

Про те, що Крешимир Жабец забігає наперед, визначаючи результати слідства на свою користь, а насправді чинить на нього незаконний тиск, побічно свідчить і той факт, що «Укрспецекспорт» цього року через Міноборони РХ двічі запрошував хорватських слідчих відвідати Україну, щоб вони на місці вивчили всю документацію і з’ясували всі питання, які вони вважають сумнівними. Тимчасом відповіді він не отримав, припускаю, тому, що в такій додатковій перевірці немає потреби.

Упродовж майже 4 років, скільки в хорватських ЗМІ триває колотнеча навколо МІГ-ів, я вивчив усю справу в деталях і повністю впевнений, що мова йде про добре організовану кампанію дискредитації, за якою стоїть хорватський представник румунської компанії, яка була суперником українського «Укрспецекспорту» в конкретному випадку ремонту МІГ-ів для Міноборони РХ, але також і Росія, для якої українська компанія є конкурентом в глобальному плані.

Тому я щиро сподіваюсь, що хорватське слідство, після того як встановить безпідставність звинувачень, займеться питанням про те, хто розпочав і вів наклепницьку кампанію, яка завдала величезної шкоди не тільки репутації України і Міноборони РХ, але й оборонній міцності Хорватії. Коли я на початку статті говорив про «вогонь» по хорватських МІГ-ах», це не була порожня метафора. Злонамірні твердження ЗМІ про те, що літаки є небезпечними для життя пілотів, спричинили тим, що п’ять з восьми повністю справних бойових МІГ-ів були приземлені і залишались на прив’язі довгих 6 місяців. Це значить, що наклепницький вогонь реально вивів з оперативного використання більшу частину бойових літаків хорватських воєнно-повітряних сил. Думаю, якраз такі дії наклепників можна назвати зрадою і за це хтось би мав понести відповідальність.

Зауважу, що весь цей час хорватське небо оберігали решта три МІГ-и, два з яких повинні були завжди перебувати у стані готовності до польоту, а третій був нас сервісі. У тому, що це надзвичайно складне технічне завдання успішно здійснено, є велика заслуга і української команди спеціалістів, які у відповідності до контракту два роки перебувають в Хорватії, щоб наглядати за станом літаків.

Наприкінці з задоволенням підкреслю, що наклепницька кампанія, хоч якою гучною вона б була, не змогла зіпсувати репутації «Укрспецекспорту», бо вигадки можуть обдурити дилетантів, але для професіоналів вони виглядають смішно. Тому вже цього року українська компанія перемогла в нових тендерах на ремонт воєнно-повітряної техніки в Хорватії, Македонії і Болгарії.

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux