Україна займає п’яте місце в світі за кількістю сертифікованих спеціалістів в галузі інформаційних технологій. Не слід також недооцінювати й вигідне розташування країни та включення її до європейських транспортних коридорів.
Грудень 2011 року – місяць, коли Україна і Хорватія відзначають 20 річницю взаємного визнання, а цей рік є підставою для аналізу двосторонніх відносин: Україна у 2012 році спільно з Польщею прийматимуть чемпіонат Європи з футболу, де братиме участь й Хорватія. Хорватія визнала Україну 5 грудня, а Україна першою з країн членів ООН визнала Хорватію за декілька днів пізніше – 11 грудня 1991 року. Сьогодні Україна, пріоритет якої, як і у нас, європейська інтеграція, вбачає Хорватію як провідну державу Південно-східної Європи, 28 члена ЄС та лідера регіону з економічного розвитку та у процесах європейської інтеграції.
Водночас, й український шлях є своєрідною моделлю для країн південної Європи, яка шукає шляхи поліпшення інвестиційного клімату і заохочення капіталу з приватного сектору для реалізації важливих державних проектів. Так, в посольстві України в Загребі наголошують, що конкуренція кожного дня зростає, створюючи низку переваг. Україна останніх п’ять років фіксує найбільшу динаміку зростання ВВП і є одним з найбільших ринків в Східній Європі з 46 мільйонним населенням.
Заради створення клімату для підприємців Україна скасувала і лібералізувала 35000 різних законодавчих актів, а через зменшення бюрократії спрощено громадських дозволів на ведення підприємницької діяльності.
Цікавим є фактом, що ця країна займає п’яте місце в світі за кількістю сертифікованих спеціалістів в галузі інформаційних технологій. Не слід також недооцінювати й вигідне розташування країни та включення її до європейських транспортних коридорів.
З початку грудня діє «Єдине інвестиційне вікно», яке надає нові можливості для інвесторів, що виходять на ринок України. У зв’язку з цим скасовано і лібералізовано 35000 різних законодавчих актів, а через зменшення бюрократії спрощено громадських дозволів на ведення підприємницької діяльності. Зараз, як кажуть в Україні, на черзі земельна, пенсійна, судова і територіально-адміністративно реформи, а також прийняття пакету законів про боротьбу з корупцією.
Україна на сьогодні може похвалитися з приводу того, що попри падіння торгівлі товарами і послугами у 2009 році зараз фіксується позитивне зростання. Що ж стосується відносин між Україною та Хорватією, то статистичні показники за дев’ять місяців 2011 року свідчать про позитивну тенденцію у економічному співробітництві у порівнянні з минулими роками, а саме на 90% (за 2009-2011 рр.) та 50% у 2011 році відповідно. Однак, й цього замало для досягнення того рівня співпраці, яка була перед світовою фінансовою кризою.
На початку жовтня 2011 року в Києві за підтримки ТПП обох країн та УСПП був проведений хорватсько-український бізнес-форум, а також ініційовано й військово-технічне співробітництво.